20 TL Olacak Demişti 12.75 TL'ye Düştü! Selçuk Geçer'den Çakılan Kur Sonrası Yeni Rakam

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları sonrası düşen dolar kurunun ardından yorumları ile dikkat çeken Selçuk Geçer'den yeni bir değerlendirme geldi.

Finans 21.12.2021 - 14:40 21.12.2021 - 14:41 Mustafa Karagöz

Dolar kuru TL karşısında tarihinin en hareketli sürecinden geçmeye devam ediyor. Uzun süredir devam eden kur artışı ani bir yön değiştirme ile ters yönlü oldu. Ekonomistler ise yaşanan bu sürece dair yeni açıklamalarda bulundular. 

Bu kapsamda konuşan isimlerden birisi de yorumları ve hedef gösterdiği rakamlar ile sosyal medyada çok konuşulan isimlerden birisi olan Selçuk Geçer oldu. Ekonomist Geçer Twitter hesabından dolar kurunun düşmesine ilişkin görüşlerini açıkladı. 

DOLAR KURUNUN DÜŞMESİNE SELÇUK GEÇER'DEN İLK YORUM

Dolar kurunun en az 20 TL'ye kadar gideceğini ifade eden enflasyon oranlarının yüzde 35 bandında olacağını iddia eden Selçuk Geçer dolar kurunda yaşanan çakılma sonrası Twitter'dan kısa bir açıklamada bulundu. Fiyat değerlendirmesi yapmayan Geçer bazı imalarda bulundu. 

Geçer sosyal medya hesabından doların düşmesine ilişkin "Dolarda ki bu kurnazlığın bedeli çok ağır olacak !!! SÖYLEMEDİ DEMEYİN" ifadelerini kullandı. İYİ Parti Milletvekili Durmuş Yılmaz'ın sözlerini hatırlatan Geçer paylaşımını "Dolar, sığ piyasada, olmayan parayla, yüzde 40 düşürülüp, vatandaş keriz yerine konulmuşsa, bu elbette bir alım fırsatıdır... Durmuş Yılmaz yalan mı söylemiş?" dedi. 

selçuk geçer

Dolar kurunda yaşanan indirim sonrası fiyatlarda oluşan zamlara da değinen Geçer "Dolar düşünce ekonomi düzelecekse, düşsün elbet... Peki yapılan fahiş zamlar ne olacak? BIRAKIN DOLARI DA ŞU ZAMLARI GERİ ÇEKİN ÖNCE !!!" paylaşımında bulundu. 

SELÇUK GEÇER 122

Paylaşımlarına zam ile ilgili eleştirileri devam eden Selçuk Geçer "Dolar gibi Ekmeğin de bugün 2 liraya düşmesini büyük bir heyecanla bekliyorum." ifadelerini kullandı. 

NE OLMUŞTU?

Kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan sistem ile döviz kuruna endeksli vadeli mevduat sistemi geldi. Maliye Bakanı Nebati detayları açıklarken bu sistem dolar kurunun düşmesine neden oldu. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@