200 Bin TL Fatura Değeri Olan Otomobil İçin Kullanılacak Taşıt Kredisinin Aylık Taksiti Halkbank'ta Ne Kadardır?

Yeni bir otomobil satın almayı düşünenlere Halkbank tarafından finansman desteği sağlanmaya devam ediliyor. Halkbank taşıt kredisi kampanyasının koşulları nelerdir?

Finans 22.11.2021 - 02:12 22.11.2021 - 02:12 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de otomobil fiyatlarının yüksekliği gündemden düşmüyor. Artan fiyatlar peşin ödeme yaparak sıfır kilometre bir otomobil satın almayı oldukça güç bir hale getirdi. Bu ekonomik ortamda da vatandaşlar bankaların taşıt kredisi imkanlarından yararlanmayı daha çok tercih etmeye başladılar. Halkbank da uygun şartlarda taşıt kredisi veren bankalar arasında yer alıyor. 

HALKBANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Otomobil sahibi olmayı arzu eden müşterilerine finansal destk sunan bankaların başında gelen Halkbank ayrıcalıklı koşullarda taşıt kredisi kullandırmayı sürdürüyor. Halkbank'tan taşıt kredisi kullanmak isteyenler bazı koşullara uymak zorundalar. Bu koşullar kredi miktarına ve vade süresine göre değişiklik gösterebiliyor. 

Halkbank'ın taşıt kredisi kampanya açıklamasına göre değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında olan sıfır kilometre otomobiller için en fazla yüzde 50 oranında kredilendirme yapılabiliyor. Örneğin fatura değeri 200 bin TL olan bir otomobil için müşterileri Halkbank'tan en fazla 100 Bin TL taşıt kredisi çekebiliyorlar. Yine uyulması gereken kurallar gereği bu kredi için müşterilere sunulan azami vade süresi de 36 ayı geçemiyor. Çünkü BDDK kısıtlamaları gereği faruta değeri 120 Bin TL ile 300 Bin TL arasında olan otomobiller için verilen taşıt kredisileri en fazla 36 ay vadeli olabiliyor. 

3 AY ÖDEME ERTELEME FIRSATI

Halkbank'ın taşıt kredisi kampanya açıklamasına göre müşterilere 3 ay ödeme erteleme imkanı da sağlanıyor. Buna göre araç satın almak için taşıt kredisi çeken Halkbank müşterileri ilk 3 ay boyunca bankaya herhangi bir ödeme yapmıyorlar. 3 aylık ödemesiz dönemin ardından ise müşteriler kredi taksitlerini ödemeye başlıyorlar. Ödemesiz geçen dönem ise toplam kredi vadesinden düşülüyor. 

200 BİN TL'LİK OTOMOBİL İÇİN KULLANILACAK TAŞIT KREDİSİNİN MALİYETİ

halkbank taşıt kredisi hesaplama

Saın alınmak istenen sıfır kilometre otomobilin fatura değeri 200 Bin TL olması durumunda müşteriler Halkbank'tan en fazla 100 Bin TL'ye kadar taşıt kredisi çekebiliyorlar. Bu kredi de en fazla 36 ay vadeli olabiliyor. Bu kapsamda 36 ay vadeli 100 Bin TL taşıt kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,54 kredi faizi uygulanıyor ve aylık taksitleri 3.828 TL oluyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@