200 Bin TL Taşıt Kredisinin Halkbank'ta 48 Ay Vadeli Hesaplamalarda Faiz Maliyeti Ne Kadardır?

Taşıt kredisi çekerek otomobil satın almak isteyenlere Halkbank cazip bir fırsat sunuyor. Halkbank taşıt kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir? Halkbank yüzde kaç faizle taşıt kredisi veriyor?

Finans 26.03.2022 - 01:48 26.03.2022 - 01:48 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de taşıt kredisi çekerek otomobil sahibi olmak isteyenlerin sayısında bir miktar artış gözlemlenirken uygun maliyetli taşıt kredisi kampanyaları ön plana çıkmaya başladı. Bankalardan vatandaşlar temin ettikleri nakit destekleri ile hayallerini süsleyen otomobillere kavuşabiliyorlar. Ancak kredi maliyetleri burada belirleyici oluyor. Taşıt kredisi için müşterilerden düşük maliyet talep eden bankaların başında ise Halkbank geliyor. Halkbank taşıt kredisi kampanyasının koşulları nelerdir? Halkbank'tan taşıt kredisi çeken müşteriler hangi avantajları elde ediyorlar?

HALKBANK TAŞIT KREDİSİ KAMPANYASININ KOŞULLARI NELERDİR?

Halkbank'tan taşıt kredisi çekmek isteyenlere banka tarafından önemli imkanlar sağlanıyor. Otomobil satın almak için taşıt finansmanına ihtiyacı olan müşterilere Halkbank çok büyük avantajların bulunduğu bir kredi imkanı sunuyor. Müşteriler aylık yüzde 1,59 faizle taşıt kredisi kullanabilirken bu kredinin çekilmesi durumunda ek avantajlar da sağlanabiliyor. 

Halkbank taşıt kredisi kampanyası kapsamında müşterilere 48 aya kadar vade imkanı sağlanıyor. Ancak bu vade 400 Bin TL'ye kada rolan otomobiller için geçerli oluyor. 400 Bin TL ile 800 Bin TL arasında fiyatı olan otomobiller için ise 36 ay vade yapılabiliyor. kademeli olarak otomobillerin fiyatlarına göre 24 ve 12 ay vadelere kadar düşüş olabiliyor. 

Halkbank tarafından müşterilere sağlanan bir imkan da taşıt kredisi için verilen ilk 2 ay taksit erteleme imkanı oluyor. İlk 2 ay boyunca taksitleri erteleyebilen vatandaşlar ödemesiz dönemin ardından taşıt kredisi taksitlerini ödemeye başlıyorlar. Bu erteleme imkanı otomobil satın alanlara 2 aylık bir avantaj sağlıyor. Bu süre içerisinde müşteriler bütçelerini kredi ödemelerini yapmak için uygun bir pozisyona taşıyabiliyorlar. 

200 BİN TL TAŞIT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI!

halkbank taşıt kredisi maliyeti 200 bin tl

Halkbank tarafından yapılan kampanya açıklamasına göre taşıt kredisi için müşterilere aylık yüzde 1,59 oranında faiz uygulanıyor. 48 ay vadeli 200 Bin TL taşıt kredisi çeken müşteriler bankaya kredi vadesi devam ettikçe aylık 6.398 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 307.147 TL olarak hesaplanıyor. Bu şartlar altında 200 Bin TL taşıt kredisi kullanan müşteriler Halkbank'a 4 yıllık vadede toplam 107.147 TL faiz ödemesi yapıyorlar.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@