20.000 TL İhtiyaç Kredisine En Uygun Oran Veren Bankalar! Günde 25 TL'den Başlayan Taksitlerle Krediniz Hazır

İhtiyaç kredisi faiz oranları değişti! Bankadan kredi çekmek istiyorum diyen kişiler için devlet bankalarının ihtiyaç kredisi faiz oranları kaç, en uygun kredi hangi bankada, en düşük kredi faizi kaç?

Finans 03.02.2022 - 16:30 03.02.2022 - 16:30 Gülcan Özer

İhtiyaç kredisi faiz oranları, geçtiğimiz haftalara nazaran bir nebze olsun düşmüş durumda. Yüksek banka kredi faiz oranları sebebiyle ihtiyaçlarını erteleyenler, daha uygun oranlar sayesinde artık kredi başvurularına hız vermiş durumda. Bu haberimizde sizlere 20.000 TL ihtiyaç kredisi için en uygun kredi oranını sunan bankalardan ve bu bankaların örnek ödeme planlarından söz edeceğiz.

İhtiyaç kredisi, bankaların mihenk taşlarından biri olsa da özellikle 2021 yılının sonuna doğru oranların ciddi anlamda yükseldiği görülmüştü. 2022 yılı ile beraber bankaların yeni yıl planlamaları da yavaş yavaş şekil almaya başladı. Kredi faiz oranlarını %2,00’nin altına çekmeye başlayan bankalar, bu yolla müşterilerine açık kapı bırakmaya başladı.

İHTİYAÇ KREDİSİ ÇEKMEK İSTEYEN KİŞİLER İÇİN EN UYGUN KREDİ HANGİ BANKADA?

Yüksek kredi oranlarından şikayetçi olup ihtiyaçlarını erteleyenler, yeni oranlarla bir nebze olsun umutlanmış oldu. Birçok kişi kredi faiz oranlarının daha da düşeceğini tahmin ederek ihtiyaçlarını ertelerken daha fazla zamanı kalmayanlar, en azından birkaç hafta öncesine göre daha uygun oranlarla kredi çekecekleri için memnun.

ZİRAAT BANKASI, VAKIFBANK, HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ FAİZ ORANI YÜZDE KAÇ?

Devlet Bankaları, İhtiyaç Kredisi Faiz Oranlarında Bir Adım Önde Devlet bankalarının kredi faiz oranlarının özel bankalara nazaran daha iyi durumda olduğunu söylemek hiç de zor değil. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank, özel bankalara göre daha uygun ihtiyaç kredisi faiz oranları ile dikkat çekiyor. Bu 3 bankanın 20.000 TL ihtiyaç kredisine özel hazırladıkları ödeme planları şu şekilde;

kamu bankalarının faiz oranları yüzde kaç

ÖZEL BANKALARIN KREDİ FAİZ ORANLARI: ING Bank, CEPTETEB, Enpara ve QNB Finansbank İhtiyaç Kredisi Faizleri 

Özel bankaların ihtiyaç kredisi faiz oranlarını incelediğimizde ING Bank, CEPTETEB, Enpara ve QNB Finansbank tarafından sunulan oranların diğer bankalara göre daha iyi durumda olduğu görülüyor. 20.000 TL ihtiyaç kredinizi bu bankalardan birinden çekmeniz halinde ödeme planlarınız aşağıdaki tabloda görüldüğü üzere şekillenecektir;

özel bankaların kredi faiz oranları

Kredisini özel bankalardan kullanmak isteyen kişilerin faiz oranları daha yüksek olduğu için aylık taksit tutarı ödemeleri de yüksek olarak gerçekleşiyor. Özel bankalarda en uygun kredi veren banka QNB Finansbank olarak öne çıkıyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@