2020 Şubat Son Anket Sonuçları Açıklandı: Bu Pazar Seçim Olsa Kime Oy Verirsiniz, Hangi Parti Kazanır?

Ekonomik ve siyasi gelişmelere bağlı olarak kişilerin oy tercihleri şekillenmeye devam ederken anket şirketleri de vatandaşın nabzını yoklamaya devam ediyor.

Gündem 18.02.2020 - 11:03 15.07.2021 - 00:10 Emlak 365

Ekonomik ve siyasi gelişmelere bağlı olarak kişilerin oy tercihleri şekillenmeye devam ederken anket şirketleri de vatandaşın nabzını yoklamaya devam ediyor. Areda Kadraj Türkiye anket sonuçları ile bu pazar seçim olsa hangi parti kazanır sorusunun yanıtı! AK Parti, CHP, MHP, HDP ve İYİ Parti'nin son oy oranları....

Partilerin oy oranları sürekli olarak değişmeye devam ederken son anket sonuçları da yakından takip ediliyor. Konu hakkında son yayımlanan anket çalışması Areda Araştırma Şirketi tarafından açıklandı. Kadraj Türkiye anket çalışmasına göre partilerin oy oranları da açıklanmış oldu. BU PAZAR SEÇİM OLSA HANGİ PARTI KAZANIR?Açıklanan son anket verilerine göre bu pazar seçim olsa en yüksek oy oranına sahip olan siyasi parti AK Parti oldu. AK Parti'nin oy oranı yüzde 40 olarak açıklanırken CHP'nin oy oranı ise yüzde 24 olarak gerçekleşti. Seçimde üçüncü parti olarak HDP çıkarken partinin oy oranı yüzde 11 oldu. MHP yüzde 9 ile aynı oy oranına sahip olan İYİ Parti ile sıralamada 4. basamağı paylaştı. 

Ankete katılanlardan sadece yüzde 1.7'si Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan Gelecek Partisi için oy atacağını söylerken Ali Babacan tarafından kurulacak olan partinin oy oranı ise yüzde 1,6 olarak ankette yer aldı. Saadet Partisi'nin oy oranı ise yüzde 0,7 ile sınırlı kaldı. 


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@