2020 Yılı İtibariyle Kredi Sicil Affı Gelecek Mi?

Vatandaşlar arasında kredi sicil affı konusunda bir beklenti oluştu. 2019 yılı içerisinde Ticaret Bakanı Pekcan'ın yapmış olduğu açıklamalar ile umutları artan vatandaşlar için son durumu haberimizde değerlendirdik.

EKONOMİ 01.01.2020 - 21:00 15.07.2021 - 00:11 SERHATMEDYA

Vatandaşlar arasında kredi sicil affı konusunda bir beklenti oluştu. 2019 yılı içerisinde Ticaret Bakanı Pekcan'ın yapmış olduğu açıklamalar ile umutları artan vatandaşlar için son durumu haberimizde değerlendirdik.

2020 yılı itibairyle kredi faiz oranlarında yaşanan indirimlere yenileri eklendi. Öyle ki son olarak Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından başlatılan bir kampanya ile sıfır konut alanlara yüzde 0.79 faiz oranıyla kredi sağlanacağı duyuruldu. Bunun dışında bankalar normal konut kredilerinde, ihtiyaç ve taşıt kredilerinde önemli indirimler yaptılar. KREDİ PUANI DÜŞÜK OLANLAR KREDİ KULLANAMIYORKredi oranlarında yaşanan bu değişim sonrası çok sayıda vatandaşlar çeşitli ihtiyaçları için kredi kullanırken bazı vatandaşlar ise kredi kullanamıyor. Geçmişte yaşamış oldukları sorunlar nedeniyle kredi puanları düşük olan vatandaşlar 2020 yılında sağlanan kredi imkanlarından faydalanamıyorlar. Bu noktada ciddi mağduriyet yaşayan vatandaşların yanında ayrıca esnaflarda kredi konusunda önemli sıkıntılar yaşıyorlar. KREDİ SİCİL AFFI İÇİN AK PARTİ'DEN AÇIKLAMAKredi kullanımı için kredi sicil affı bekleyen vatandaşlar bu konuda hükümetten adım bekliyorlar. Bu konuya ilişkin en etkin açıklama ise Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'dan geldi. Bakan Pekcan esnaflarla ilgili sorulan bir soru kapsamında kredi sicil affı konusunu ele aldı.Bu noktada yapmış olduğu konuşmasında konunun gündemde getirilebileceği müjdesini veren Bakan Pekcan, Ticaret Bakanlığı olarak ilk adımı atabileceklerini söylemişti. Süreç Nasıl İşleyecek; Bundan sonraki dönemlerde bakanlığın çalışmalarını tamamlaması beklenecek. Bakanlık çalışmalarını tamamdığında diğer bakanlıklara konuyu taşıyacak. Ondan sonraki süreçte tüm çalışmaların tamamlanması ile düzenleme için görüşmeler yapılacak. Onaylandığında ise kredi sicil affı çıkarılmış olacak. Emlak365.com


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@