2020'de İlk Defa Ev Alacaklara Devletten Geri Ödemesiz 24 Bin 746 TL Konut Desteği Yardımı

Devlet ilk defa ev alacak vatandaşlara 25 bin TL'ye ulaşan rakamda destek sağlıyor. 2019 yılında uygulanan ve 2020 yılında da uygulanacak olan destek için yapılması gereken işlemler ile sağlanması gereken koşullar bulunuyor. Bu destek ödemesine dair bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz.

EMLAK HABERLERİ 14.12.2019 - 16:35 15.07.2021 - 00:11 Emlak 365

Devlet ilk defa ev alacak vatandaşlara 25 bin TL'ye ulaşan rakamda destek sağlıyor. 2019 yılında uygulanan ve 2020 yılında da uygulanacak olan destek için yapılması gereken işlemler ile sağlanması gereken koşullar bulunuyor. Bu destek ödemesine dair bilinmesi gerekenleri sizlerle paylaşıyoruz.

Emlak365.com olarak devlet tarafından ev alacak vatandaşlara sağlanan çeşitli imkanları aktarmıştık. Bu haberimizde de uzun ve orta vadede ev alma hayali kuran ve bunun için en kısa sürede birikim yapmaya başlamak isteyen vatandaşlara sunulan konut yardımına dair detayları aktarıyoruz. Bu yardım ile ilk evini alacak vatandaşlara karşılıksız geri ödemesiz destek sağlanıyor.DEVLETTEN EV ALACAK VATANDAŞLARA KONUT YARDIMIKonut, ev almak isteyen vatandaşlara sağlanan en önemli destek, Maliye Bakanlığı tarafından yürütülen konut hesabı desteği. Bu destek ilşe vatandaşlara çeşitli koşullara bağlı olarak değişkenlik gösteren ve en yüksek 25 bin TL'ye ulaşan destek sağlanıyor. Devlet tarafından sağlanan bu destekte ise sistem şu şekilde işliyor. Konut Hesabı İle Destek Sisteminin MantığıKonut hesabı ile destek sisteminde vatandaşların birikim yapmaları amaçlanıyor. Bu birikimleri belli koşullar altında, belli bir oranda kullanma miktarı ile ve en az 3 yıl olmak kaydıyla düzenli bir şekilde banka hesabında yapılan vatandaşlara destek sağlanıyor. Birikim yapılacak en kısa süre 3 yıl olurken bu süre en fazla 5 yıl oluyor. Bu süre içinde belirlenen belirlenen oranlarda birikim yapanlara en az 16 bin 313 TL karşılıksız konut yardımı yapılırken en fazla yapılan destek ödemesi 24 bin 746 TL.KONUT DESTEĞİ NASIL ALINIR?Konut desteği almak isteyen vatandaşlardan çok temel başvuru koşulları talep edilir. Bu başvuru koşullarının ilki başvuru yapacak kişinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, ikinci şart ise kendi adına taşınmazı olmaması (esas alınacak tarih 7 Nisan 2015), son koşul ise konut hesabında en az 3 yıl birikim yapmayı kabul etmek.Devletin konut desteklerinden haberdar olmak için bizleri takip edin.İnstagram Hesabımız için TIKLAYINAndroid uygulamamız için TIKLAYINIZİOS uygulamamız için TIKLAYINIZ3 BİRİKİM YAPAN NE KADAR DESTEK ALIR? YIL YIL HESAPLAMABankalardan konut hesabı açarak destek için ilk adımı atacak vatandaşlar 3 yıl ile 5 yıl arasında birikim yapmak zorundalar. Bu birikimler tutaruna süresine göre ödemeler şu şekilde yapılır;En Az Destek; Konut Hesabında en az 36 ay ile 47 ay arasında para biriktiren kişilere toplam yatırdıkları paranın yüzde 15'i olacak şekilde en fazla 16 bin 313,21 TL, Hesabında en az 48 ay ile 59 ay arasında para biriktiren kişilere toplam yatırdıkları paranın yüzde 18'i olacak şekilde en fazla 17 bin 568,08 TL,En Yüksek Destek; Hesabında 60 ay ve daha fazla para biriktiren kişilere toplam yatırdıkları paranın yüzde 25'i olacak şekilde en fazla 24 bin 746 TLASGARİ BİRİKİM TUTARI NE KADAR?Konut hesabında birikim yaparak destek almak isteyen vatandaşlar ödemelerini aylık dönemlerle yapacaklar.* En düşük aylık birikim tutarı: aylık 388 TL* En fazla aylık birikim tutarı: aylık 1164 TL.Emlak365.com - ÖZEL HABER


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@