2021'in Son Ucuz Konut Satışı, Kaçıran Pişman Olur! TOKİ 965 TL Ve 1.060 TL Taksitlerle Kiracıları Ev Sahibi Yapıyor!

Türkiye'de ucuz konutun adresi olan TOKİ tarafından kiradan düşük taksitlerle konut satışı yapılmaya devam ediliyor. İşte ev sahibi olmak isteyenler için TOKİ'nin açıkladığı 2021'in son fırsatları...

Toki 11.12.2021 - 19:32 11.12.2021 - 19:32 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ev sahibi olmanın her geçen gün daha yüksek maliyet gerektirdiği bugünlerde ucuz konut satışlarına çok büyük bir ilgi gösteriliyor. TOKİ oldukça düşük maliyetlerle uzun yıllardır dar ve orta gelirli ailelere konut satışı yapıyor. Üstelik bu konut satışları yapılırken vatandaşların ev sahibi olabilmeleri için bütçeleri çok zorlamamaları için çok sayıda imkan da sağlanıyor. Peki TOKİ'den ucuz konut nasıl alınır? Şu anda aylık kaç TL taksitle TOKİ'den konut alınarak ev sahibi olunabilir? 

TOKİ'DEN UCUZ KONUT NASIL SATIN ALINIR?

TOKİ'nin ucuz konut satışları üzerine vatandaşlar tarafından çok sayıda araştırma yapılıyor. TOKİ uzun yıllardır belirli kurallar dahilinde ucuz fiyatlarla konut satışı yapıyor. Bu konut satışlarına dair ilanların yakından takip edilmesinin çok hayati bir rolü bulunuyor. Genellikle yapılan TOKİ konut satışlarında konutun bulunduğu ilde ikamet etmek veya o ilde nüfusa kayırlı olmak şartı aranıyor. İlanlara göre değişmekle beraber farklı özel şartlar da uygulanıyor. Tüm şartları uyan vatandaşlar gerekli başvuruları yaptıktan sonra ucuz fiyatlarla ev sahibi olabiliyorlar. 

TOKİ KONUT SATIŞINDA HANGİ ÖDEME KOLAYLIKLARI SAĞLANIYOR?

TOKİ'den konut satın almak isteyen vatandaşlara farklı imkanlar sağlanabiliyor. Bu konutlar kısıtlı gelirleri olan vatandaşlara satıldığı için ödeme koşulları çok cazip olabiliyor. Yüzde 10 ile yüzde 20 arasında peşinat ödemesi yapıldığında vatandaşlara 120 ay, 180 ay ve 240 ay gibi vade imkanı veriliyor. Cüzi miktarda peşinat ve yine cüzi miktarda taksitle TOKİ'den ev sahibi olunabiliyor. Üstelik vatandaşlar konutlarını teslim almadan da taksit ödemelerine başlamıyorlar. 

TOKİ 2021'İN SON FIRSATLARINI DUYURDU

TOKİ tarafından konutların satışlarına ilişkin ilanlar kurumun resmi internet sitesinde satışlar menüsünde yayınlanıyor. Bu konut satış ilanlarına göre TOKİ 2021 yılının son fırsatlarını duyurdu. TOKİ'nin verdiği bilgilere göre Aydın, Giresun ve Isparta'da kelepir denilebilecek fiyatlar ve taksitlerle konut satışı yapılıyor. İşte tüm bu konut satışları ve TOKİ'nin belirlediği maliyetlerin ayrıntıları...

AYDIN'DA 2+1 VE 3+1 KONUTLAR SATILIYOR

TOKİ tarafından yapılan açıklamaya göre Aydın'ın Çine ilçesinde gerçekleştirilen konut projesinde 2+1 ve 3+1 konutlar satışa çıkarıldı. TOKİ bu projede 2+1 konutların fiyatlarının 193 Bin TL'den ve 3+1 konutların fiyatlarının da 262 TL'den başladığını duyurdu.

Toki aydın konut satışı maliyet bilgileri

TOKİ'nin Aydın'ın Çine ilçesinde satışa çıkardığı konutları satın almak isteyenler yüzde 10 peşinat ödemesi yaparak 180 ay vade imkanını elde edebiliyorlar. Yapılan bilgilendirmeye göre vatandaşlar ayda 965 TL taksit ödeyerek 2+1 konut, ayda 1.311 TL taksit ödeyerek 3+1 konut satın alabiliyorlar.

GİRESUN'UN EN GÖZDE MAHALLESİNDE TOKİ'DEN KELEPİR KONUT SATIŞI

TOKİ'nin konut satışı yaptığı illerden birisi de Giresun oldu. Giresun'un tam merkezinde bulunan ve gözde mahallelerinden birisi olan Aksu Mahallesi'nde gerçekleştirilen konut projesinde 2+1 konutlar satışa çıkarıldı. TOKİ bu konutların fiyatlarının 238 Bin TL ile 271 Bin TL arasında değiştiğini kamuoyuna duyurdu.

Toki giresun konut satışı maliyet bilgileri

TOKİ tarafından satışı yapılacak olan Giresun'da konutlar için de maliyetler açıklandı. Buna göre yüzde 20 peşinat ödemesi yapan vatandaşlara bu konutlar 180 ay vadeyle satılıyor. Yayınlanan hesap tablosuna göre ayda 1.060 TL taksit ödeyerek TOKİ'nin bu evleri satın alınabiliyor.

TOKİ ISPARTA KONUT SATIŞ İLANI YAYINLANDI

TOKİ'nin yayınladığı konut satış ilanına göre Isparta'nın Keçiborlu ilçesinde de konut satışı yapılıyor. Satış yapılacak olan konut projesinde 2+1, 3+1 ve 4+1 konut seçenekleri bulunduğu bildirildi. Maliyet tablosuna göre 2+1 konutların fiyatları 282 Bin TL'den, 3+1 konutların fiyatları 316 Bin TL'den ve 4+1 konutların fiyatları da 470 Bin TL'den başlıyor.

Toki ısparta konut satışı maliyet bilgileri

TOKİ'nin Isparta'nın Keçiborlu ilçesinde yapacağı konut satışlarına ilişkin ödeme seçenekleri de açıklandı. Buna göre yüzde 10 peşinat ödemesi yapanlara 120 vade, yüzde 20 peşinat ödemesi yapanlara 180 ay vade imkanı veriliyor. TOKİ'nin projesinde ev sahibi olmak isteyenler 2+1 konutlar için 1.257 TL, 3+1 konutlar için 1.405 ve 4+1 konutlar için 2.091 TL taksit ödemeleri gerekiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@