2022 Haziran Ayı Evde Bakım Maaşı Yattı Mı? Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi!

Haziran ayının gelmesiyle milyonlarca dar gelirli vatandaş evde bakım paralarının araştırmaya başladı! İşte 2022 Haziran ayı evde bakım maaşı yatan iller…

2022 Haziran Ayı Evde Bakım Maaşı Yattı Mı? Evde Bakım Parası Yatan İller Listesi!

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından dar ekonomik durumu kötü aileler için yapılan ödemeler büyük bir heyecanla bekleniyor. Üst üste gelen zamlar sonrasında evde bakıma muhtaç vatandaşların yakınlarına ödenen yardım parası kapsamında ilgili grupta yer alan vatandaşların birçok ihtiyacının karşılanması hedefleniyor. Haziran ayının ilk günlerinde ise bu ay evde bakım maaşının ne kadar olduğu ve ne zaman yatırılacağı konusu ise araştırılmaya devam ediyor.

2022 Haziran Evde Bakım Parası Yattı Mı?

Evde bakım maaşı ilgili kişilerin hesaplarına her ayın 15’i ile 30’u arasında yatırılmaya devam ediyor. Haziran ayında da bu kişilerin hesaplarında söz konusu tarihler içinde evde bakım paraları yatırılacak. Evde bakıma muhtaç kişilerin ailelerine yapılan bu ödemeler kapsamında illere göre ödeme tarihleri de farklılık gösterebiliyor. Birçok kesimden vatandaş ise her geçen gün artan hayat pahalılığı nedeniyle evde bakım paralarının en kısa sürede hesaplara yatırılmasını istiyor.

2022 Evde Bakım Maaşı Ne Kadar?

evde-bakim-parasi-alanlar-icin-20-mayis-son-tarih-bakan-yanik-duyurdu

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bakıma muhtaç engelli yakının bakımın üstlenen hak sahipleri için yapılan ödemeler kapsamında 2022 yılı için 2.354 TL ödeme yapılıyor. 2022 yılının ilk 5 ayında ilgili kişilerin hesaplarına yapılan ödemeler belirlenen yeni oranlar üzerinden yapıldı. Haziran ayında da yine hak sahiplerinin hesaplarına bu oranlar üzerinden ödeme yapılacak.

Evde Bakım Maaşı Sorgulama

Evde bakım parası yatan iller Haziran 2022’de söz konusu yardım ödeneğinden yararlanan kişiler tarafından araştırılmaya devam ediyor. Evde bakım aylığı ödemelerinin hesaplarına yapılıp yapılmadığını öğrenmek isteyenler için e – Devlet üzerinden T.C. kimlik numarası ile sorgulama yapılabilmektedir. Engelli Evde Bakım Ödeme Bilgileri Sorgulama kapsamında ilgili ekran üzerinden vatandaşlar sorgulama işlemlerini yapabilecekler. Önümüzdeki haftalarda yapılmaya başlanması beklenen evde bakım parası ödemeleri kapsamında ayın 15’i ile 30’u arasında ilgili kişilerin hesaplarına tüm illerde ödemelerin tamamlanması bekleniyor.