2022 Yılında Açılacak Yeni Metro Hatları ve Hizmete Girecek Mega Projeler Açıklandı!

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu 2022 yılında hizmete girecek yeni metro hattı projeleri ile mega projeler hakkında açıklama yaptı.

Emlak Haberleri 24.01.2022 - 12:13 24.01.2022 - 12:13 Gülcan Özer

Türkiye'de ulaşım projeleri tüm hızı ile devam ederken konu hakkında Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu önemli açıklamalar yaptı. 2022 senesinin Türkiye için bir şahlanış yılı olacağını dile getiren Bakan Karaismailoğlu bu seneye hizmete açacakları eserlerle imza atacaklarını söyledi. 

Mega projeler üzerindeki çalışmalar hakkında son durumu paylaşan Bakan Karaismailoğlu aynı zamanda yeni metro hatlarının da peş peşe açılacağını, ulaşımda pek çok projenin hayata girerek kolaylık sağlayacağını söyledi. Türkiye'de bu sene açılacak yeni metro hattı projeleri hangileri, 2022 yılında hangi mega projeler bitecek, 1915 Çanakkale Köprüsü, Zigana Tüneli ve Rize Artvin Havalimanı ne zaman açılacak?

2022 YILINDA AÇILACAK OLAN MEGA PROELER HANGİLERİ?

2022 senesinde hizmete girecek olan mega projeler hakkında da bilgi veren Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu bu sene içerisinde yapımında sona gelinen 1915 Çanakkale Köprüsü, Zigana Tüneli ve Rize - Artvin Havalimanı projelerinin hayata geçirileceğini ve hizmet vermeye başlayacaklarını açıkladı. 

ulaştırma bakanı yeni açılacak projeler

Rize - Artvin Havalimanı projesinde yılda 3 milyon yolcuya hizmet vermeyi planladıklarını belirten Bakan Karaismailoğlu Tokat Havalimanı ve Çukurova Havalimanı için de çalışmaların devam ettiğini söyledi. 

mega-projeler-manşet

İSTANBUL'DA BU SENE HİZMETE AÇILACAK OLAN YENİ METRO HATLARI HANGİLERİ?

İstanbul ulaşımı açısından büyük öneme sahip olan metro projeleri hakkında da bilgi veren Adil Karaismailoğlu Başakşehir - Çam ve Sakura Şehir Hastanesi - Kayaşehir Metro Hattı projesinde sona gelindiğini, Pendik-Tavşantepe-Sabiha Gökçen Metro Hattı 'nın da bu sene sonuna kadar hizmete alınmasının planlandığını dile getirdi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@