2022'de 1100 TL Sosyal Yardım 3. Defa Mı Açılacak? Aile Bakanlığı Herkese Bir Ödeme Daha Mı Yapacak?

Sosyal yardım ödemeleri, Aile Bakanlığı tarafından yeniden mi ödenecek? 1100 TL yardım parası için vatandaşlar bakanlıktan çıkacak kararı bekliyorlar.

Finans 23.12.2021 - 11:04 23.12.2021 - 11:04 Mustafa Karagöz

Enflasyon oranlarında yaşanan artışların ardından çalışanların maaşlarına yüksek zamlar yapılmıştı. Ancak çalışamayan ihtiyaç sahipleri için henüz rakamlar belli değil. Enflasyon oranları karşısında zorlanan vatandaşlar ise 1100 TL sosyal yardım paraları konusunda bir talepte bulundular. Sosyal medya mecralarında yer alan taleplerde 1100 TL'lik ödemelerin ikinci defa sağlanması isteniyor. Son karar ise Aile Bakanlığı'nda.

AİLE BAKANLIĞI ONAY VERİRSE 1100 TL HERKESE İKİNCİ DEFA ÖDENECEK

Aile Bakanlığı'nın pandemi sürecinde başlattığı ek ödemeler o dönem çalışmayan maaşı olmayan sosyal güvencesi olmayan vatandaşlara ilaç gibi gelmişti. Vatandaşlar pandemi sürecinin ilk olumsuz etkilerini sosyal yardım ile atmışlardı. 

Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı onayı ile sosyal yardım ödemeleri kalıcı hale gelmiş ve ihtiyaç sahibi herkes için başvurular alınmaya devam etmişti. 2021 yılı sonunda halen başvuruları açık ödemelerde uygulanan tek kural ise ödemelerin tek seferlik olması. 1100 TL yardım parası alan bir vatandaş ikinci defa ödemeyi alamıyor. 

2022'de Yeni Düzenleme Gelir Mi?

2022 yılında Aile Bakanlığı'nın sosyal yardım paraları konusunda yeni bir düzenleme yapması son dönemde sıkça talep ediliyor. 

Oluşan talep listesinde 1100 TL ödemelerinin sıfırlanması, daha önceden ödeme alınmış olsa bile 2022'de ikinci bir ödeme sağlanması. Ancak Aile Bakanlığı'nın bu konuda bilinen çalışması bulunmuyor. Ancak düzenlemeye dair yeni adımlar atılmasının ucu açık olarak gösteriliyor. 

Özetle 2021 yılının son günlerinde henüz bu yönde bir düzenleme olacağına ilişkin resmi açıklama bulunmuyor. 

1100 TL KİMLERE ÖDENMİŞTİ?

Çalışmayan, sosyal güvencesi olmayan, maaşı düzenli geliri bulunmayanlar, kamuda çalışmayanlar ekonomik olarak zor durumda bulunan ve hane geliri düşük olanlara 1100 TL sosyal yardım ödenmişti. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@