2022'de Altını Tahtından Edecek Diyen İslam Memiş Gümüş Rallisinin Başlayacağı Seviyeyi Açıkladı

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş sosyal medya üzerinden verdiği mesajında 2022 yılında gümüşün altını tahtından edeceğini söyledi. İşte İslam Memiş'in son dakika gümüş yorumları...

Finans 16.02.2022 - 23:13 16.02.2022 - 23:13 Engin Uzunoğlu

Varlıklarını değerlendirmek ve enflasyona karşı korumak isteyenler emtia piyasalarına yatırım yapıyorlar. Altından sonra en çok yatırım yapılan emtia olan gümüş fiyatına dair değerlendirmeler de ilgiyle takip ediliyor. Pandemi süreciyle beraber yıldızı parlayan ve bir yatırım aracı haline gelen gümüş ile alakalı olarak fiyat tahminleri yatırımcıların odağında bulunuyor. Altın ve Para Piyasaları İslam Memiş, sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarla gümüş yatırımı yapanlara ve yapacak olanlara beklentilerini açıkladı.

İSLAM MEMİŞ ALTIN VE GÜMÜŞ TAHMİNLERİ

Gümüşün getireceği kazanç ile altını tahtından edeceği iddiasında bulunan İslam Memiş, "2022 yılı için altın ve gümüş fiytalarına dair tahminlerimi açıklamıştım. Ons altında2.150 Dolar, gram altında ise 1.450 TL; ons gümüşte 40 Dolar ve gram gümüşte 20 TL seviyesindeki öngörülerimde şu aanda herhangi bir değişiklik yoktur. 1-2 haftalık süreçte öngördüğüm geri çekilmeleri da son alım fırsatı olarak değerlendireceğim. Bu önümüzdeki 1-2 hafta için fiyat düşüşü öngörüm geçerliliğini sürdürmektedir." dedi.

2022 YILINDA GÜMÜŞ ALTINI TAHTINDAN EDECEK

Gümüşün altın ile kıyaslandığında 2022 yılında daha yüksek oranda değer kazanacağını belirten İslam Memiş, "2022 yılında gümüşün altına kıyasla oransal anlamda daha fazla değerleneceğine dair beklentimi yeniden anımsatmak istiyorum. Tahminlerime göre getiri oranı bakımından gümüş 2022 yılını altını tahtından edecek bir kazanç ile yılı tamamlayacaktır." ifadelerini kullandı.

islam memiş gümüş yorumu-1

GÜMÜŞ RALLİSİ HANGİ SEVİYEDE BAŞLAYACAK

Gümüş için fiyat değerlendirmesi yapmaya devam eden İslam Memiş, "Özellikle rasyoyu göz önünde bulundurduğumda halen daha altın ve gümüşün alım için ucuz olduğunu söyleyebilirim. Gümüşte rallinin 22,60  seviyesinde başlamasını bekliyorum. Bu seviye benim için uygun bir nokta olacaktır. Ayrıca ons altında 1.800 Dolar ve ons gümüşte 23 Dolar altına sarkmalar olduğunda bu konuda yeniden anımsatmalarda bulunacağım." şeklinde konuştu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@