2022'de Enflasyon Rüzgarı Altını Uçuracak, Sarı Kız Yine Şahlanacak! Dünya Altın Konseyi 2022 Tahmini Piyasayı Salladı

Altın fiyatları rekor seviyeden sert düşüş yaşarken Dünya Altın Konseyi yeni altın tahmini ile geldi. Altında yeni ralli beklentisi var mı, 2022'de altın fiyatları ne olur, düşecek mi, ne olur?

2022'de Enflasyon Rüzgarı Altını Uçuracak, Sarı Kız Yine Şahlanacak! Dünya Altın Konseyi 2022 Tahmini Piyasayı Salladı

Altın fiyatları büyük bir hızla dalgalanmaya devam ederken gözler 2022 yılına çevrildi. Elinde altını olanlar altın bozdurmak, altın borcu olanlar ve yeni altın yatırımı yapmak isteyen kişiler ise alıma geçmek ve altın almak için fiyatları yakından takip ediyorlar.

Hem altın almak hem de altın satmak isteyen kişiler "doğru zaman mı, altın fiyatları ne olur, altın düşmeye devam edecek mi, 2022'de ne olur, yükselecek mi, yeniden yükselir mi?" sorusuna yanıt aramaya devam ediyor. Altın fiyatları için yapılan uzman yorumları ise yatırımcılara yön veriyor.

ALTIN FİYATLARINDA SON DURUM NE, ALTININ FİYATI NEDEN DÜŞTÜ?

Dolar kurunda yaşanan sert yükselişin etkisi ile gram altın fiyatları da rekora koşmuş, gram altının fiyatı bin TL seviyesini aşarak tüm zamanların tarihi rekorunu kırmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Pazartesi günü yaptığı açıklamalar ve Kabine Toplantısı sonrası ilan edilen Kur Korumalı TL Vadeli Mevduat hesabı açıklaması ile 18,36 TL seviyesinden dönen dolar kuru adeta çakılmıştı. 26 aralık altın fiyatları listesi

Dolardaki erime altın fiyatlarına da yansırken gram altın 1.000 TL seviyesinden 600 TL seviyesine kadar geri çekilme yaşamıştı. Yaşanan geri çekilme sonrasında Cuma günü gram altın fiyatı 638,33 TL, çeyrek altın fiyatı ise 1.110 TL fiyatı ile haftayı kapamıştı.

dünya altın konseyi altın tahmini

DÜNYA ALTIN KONSEYİ AÇIKLADI: 2022 YILINDA ALTIN FİYATLARI NE OLUR, ALTIN FİYATLARI TAHMİNİ NE YÖNDE?

İç piyasada dolar kurunda yaşanan düşüşten olumsuz etkilenerek düşen altın fiyatları için Dünya Altın Konseyi yeni tahminlerini açıkladı. Dünya Altın Konseyi yeni altın fiyatı tahmini ile Amerika başta olmak üzere küresel piyasalarda enflasyondaki yükselişin hala altını desteklediği belirtilirken enflasyon ve faizlerin yönünün altın için belirleyeceği olacağı belirtildi.

altın 2022 fiyat tahmini

ENFLASYON YÜKSELİRSE ALTIN FİYATLARI NASIL ETKİLENİR, DÜŞER Mİ, YÜKSELİR Mİ?

Enflasyonun hala altın fiyatları için itici güç olduğunu belirten Dünya Altın Konseyi koronavirüs salgını ve ekonomilerde yaşanan belirsizliklerin sarı metal için yukarıya işaret ettiğini dile getirdi. Dünya Altın Konseyi Kasım ayı enflasyon rakamlarının 2005 senesinden bu yana en yüksek seviyeyi görmesinin ardından altın fiyatlarının ayı yüzde 2 daha yüksek bir seviyede kapattığını dile getirdi.

2022 de altın ne olur

NOT: Burada yer alan bilgiler Dünya Altın Konseyi uzmanları ve haberde ismi geçen kişiler tarafından yapılan açıklamalardan derlenmiş olup, emlak365.com tarafından yatırım tavsiyesi verilmemiştir. Burada yer alan bilgiler üzerinden yatırım yapılamaz, bu bilgiler yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilemez.

SONRAKİ HABER