2022'de Lojman Kredisi Veren Anlaşmalı Bankalar Hangisi?

Milli Emlak Genel Müdürlüğü lojman satış ilanları için bazı bankalarla anlaşmalar imzaladı. Lojman satışları için kredi sağlanması için imzalanan anlaşmalar ile kredi bankalar listesi 2022 için belli.

Finans 20.12.2021 - 14:32 20.12.2021 - 14:32 Mustafa Karagöz

Lojman satışları için Milli Emlak Müdürlükleri çeşitli duyurular yayımlıyor. Duyurular kapsamında başvuruda bulunan vatandaşlar konut satışları için ihaleye katılıp ev sahibi olabilirler. Ev almak için peşin parası olmayanlar için ise konut kredisi imkanı bulunmaktadır. Lojman satışlarında vatandaşlara sağlanan avantajlar ise düşük faiz ile uzun vade süreci. 

LOJMAN KREDİSİ VEREN BANKALAR 2022

2022 yılında lojman alımı için başvuru yapacak olan vatandaşlar, Milli Emlak Müdürlüklerinin duyurularını takip edebilirler. Duyuru takibi doğrudan milli emlak kurumunun resmi web sitesinden yada basın ilan kurumu üzerinden görülebilir. 

Milli Emlak Müdürlüğü ilanında kendi uygun ev bulan vatandaşlar ihale sürecine katılıp tekliflerini sunarlar. İhale sonunda en yüksek teklifi sunan vatandaşlar kurumlardan daire almaya hak kazanırlar. Kamu konutu kapsamında satışı yapılan dairelerden alanlara ise iki ayrı seçenek sunulabilir. Bazı kurumlar doğrudan 12 yada 24 ay vadeli taksitli ödeme planı sağlar. 

Ancak satışlar için sadece peşin ödeme kabul edileceği bildirilen ilanlara ise konut kredisi ile başvuru yapılabilir. Konut kredisi kullanarak kamu konutu almak isteyenler için ise anlaşma kapsamında yer alan bankalar bulunur. 

Anlaşmalı banka olmasının nedeni ise özel faiz oranları, daha kolay ödeme seçenekleri, uzun vadeli ödeme planları hakkı sağlanmasıdır. 

2022 yılında da devam edecek olan kamu konutu satış ilanları için vatandaşların lojman kredisi çekebileceği kamu bankaları bulunuyor. Kamu bankalarının yanında anlaşma kapsamında olan özel bankalarda lojman kredisi sağlamakta. Ayrıca faizsiz bankacılık işlemleri kapsamında kamu katılım bankalarının da finansman paketleri bulunuyor. 

Lojman Kredisi Veren Devlet Bankaları

Ziraat Bankası

Halk Bankası

Vakıflar Bankası

Lojman Finansmanı Veren Kamu Katılım Bankası

Vakıf Katılım Bankası

Lojman Kredisi Veren Özel Bankalar

Garanti BBVA

İş Bankası

LOJMAN KREDİSİ OLANAKLARI NELER?

Lojman kredisi olanakları bankaların güncel konut kredisi faiz oranlarından tamamen farklıdır. Güncel konut kredisi faiz oranları yerine bankaların milli emlak ile imzalamış olduğu anlaşmalara göre bir faiz oranı belirlenir. Öyle faiz oranlarının yüzde 1.37 olduğu dönemde yüzde 0.95 faizle lojman kredisi veren bankalar vardır. Bu kapsamda lojman almadan önce ilgili banka şubelerinden detaylı bilgi alınabilir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@