2022'de Prefabrik Ev Alana 30.000 TL Verilecek! Anahtar Teslim Bahçeli Dairede Yaşama Şansı

2022'de kendi prefabrik evini yapana devlet 30.000 TL net para verecek. Aile Bakanlığı'nın aracı olacağı prefabrik ev yardımı 2022 başvuruları için ise vatandaşlardan talep edilen şartlar açıklandı.

Emlak Haberleri 20.12.2021 - 18:00 20.12.2021 - 18:00 Mustafa Karagöz

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2022 yılında prefabrik ev yardımı yapmaya devam edecek. Bakanlığı 2022 yılı planlaması kapsamında yapılacak olan yardımlar öncesinde ise sağlanması gereken şartlar bulunuyor. Prefabrik ev yardımı için talep edilen şartların neler olduğu, kimlerin nasıl başvuru yapacağı ile Aile Bakanlığı'nın destek ödemelerinde aracı olan birimi Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü'nce açıklandı. 

AİLE BAKANLIĞI'NDAN PREFABRİK EV DESTEĞİ TAM 30.000 TL

Aile Bakanlığı tarafından sağlanan yardımlar genel olarak vatandaşların içerisinde bulundukları zor durumdan kurtulmaları için sağlanır. Bakanlık ailelerin sadece genel maddi ihtiyaçlarını, gıda ihtiyaçlarını yada varsa eğitim ihtiyaçlarını karşılamıyor. Ailelerin daha güzel ve sağlıklı ortamdalarda yaşamaları adına barınma yardım hizmeti de sağlıyor. 

prefabrik ev1 2022

Barınma Yardımı Nedir?

Barınma yardımları Aile Bakanlığı'nın sağladığı ve zor, sağlıksız, kötü şartlarda kalan ailelerin çok daha iyi koşullarda yaşamaları adın sağlanan desteklerdir. Destekler 3 ana başlıkta sağlanır. Birincisi destek betonarme ev desteği olurken ikinci destek ise ev tadilat bakım onarım desteği. Bu desteklerin dışında kalan son destek ise prefabrik ev desteği. 

PREFABRİK EV DESTEĞİNE 2022 ZAMMI

2021 yılında prefabrik ev desteği 30.000 TL olarak ailelere sağlandı. Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı 2022 yılında da prefabrik ev desteğine devam edecek olup aynı tutarda ödeme yapılacak. 

Aile Bakanlığı'nın zaman zaman yapmış olduğu ödemelerde güncelleme yaptığı biliniyor. Prefabrik ev desteği için de ödemelerin ilkbahar döneminde güncellenebileceği ve rakamın daha da artabileceği değerlendiriliyor. 

KİMLER PREFABRİK EV ALIMI İÇİN AİLE BAKANLIĞI'NA BAŞVURU YAPILIR?

Prefabrik ev yapma niyetinde olan ve Aile Bakanlığı'nın destek ödemesine başvuru yapacak olan vatandaşlar için şartlar tek bir cümle ile açıklandı. Bakanlık 2022 prefabrik ev yapımı şartları için şu açıklamada bulundu. 

prefabrik ev 2022

"Hane içinde kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3’ünden az (2021 yılı için 852,53 TL) olmakla birlikte yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul  olma gibi özel şartlardan herhangi birine  haiz olma, aynı zamanda onarımı yapılacak evin  ya da ev yapımlarında arsanın tam hisseli tapusuna haiz olma"

Aile Bakanlığı 2022 yılı prefabrik ev desteğinden faydalanacak olan vatandaşlar başvurularını Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğüne yapacaklar. Bakanlığın onay vermesi durumunda 30.000 TL destek sağlanacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@