2022'nin İlk Altın Tahmini! Olmayanlara Aldıracak, Olanları Uçuracak Rakam

Altın piyasasının hareketlenmesi alım satım işlemlerinin de artmasına neden oldu. Parası olanlar almayı düşünürken almış olanlarda ne zaman satmaları gerektiğini araştırıyorlar.

Finans 29.10.2021 - 15:11 29.10.2021 - 15:11 Mustafa KARAGÖZ

Altın yatırımı yapanlar altının yükselmesinden sonra ne zaman satmaları gerektiği konusunda merak içerisindeler. Parası, birikimi olanlar da ne zaman altın alınması gerektiği konusunda merak içindeler. Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş altın fiyatları konusunda değerlendirmelerde bulunarak merak içinde olanlara kendi görüşlerini aktardı. 

DAHA NE KADAR ÇIKACAK? ALTIN İÇİN 650 TL, 660 TL VE 670 TL ANALİZİ

İslam Memiş kendisine ait sosyal medya hesabından daha önceden olduğu gibi piyasalara dair analizlerde bulundu. Konuşmasında döviz kuru, altın fiyatları ve yurtiçi yurtdışı gelişmeleri değerlendiren Memiş daha sonraki günler için tahminlerde bulundu. 

2022 altın tahmini 1

"Yüksekten Alıp Düşükten Satmayın"

Memiş konuşmasının başında son günlerde yaşanan büyükelçi krizi, Suriye'ye operasyon, FED kararları ve faiz gelişmelerinin döviz ve altında hareketlenmeye neden olduğunu söyleri. Böyle dönemlerde yatırımcıların çok dikkatli olmalarını gerektiğini altını çizen Memiş, heyacana kapılmadan, panik olmadan hareket edilmesi gerektiğini söyledi. Memiş özellikle heyecana katılıp korku ve panikle yüksek seviyeden alım yapılmamalı, dedi.

2022 altın tahmini 2

"Bu Fiyatlar Uygun Değil"

Altın almayı planlayanlar için kendi görüşlerini ilan eden İslam memiş kişisel bu fiyatlardan altın alımlarının uygun olmadığını düşündüğünü söyledi. Memiş kar satışları, büyükelçi krizinin çözülmesiyle dolar ve beraberinde altın fiyatlarının çekildiğini, ifade ederek alt sınırı açıkladı. Gram altının tam sınır noktasında olduğunu ifade eden memiş, gram altında 580 TL direnç ve 520 TL destek seviyesinin takip edileceğini söyledi. 

2022 altın tahmini 4

"520 TL ve 540 TL'den Alım Olabilir"

Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş konuşmasının devamında ayrıca gram altının 565 TL'den 540 TL seviyelerine çekilmesi durumunda yüzde 25'lik yüzde 30'luk bir alımın yapılabileceğini söyledi. 520 TL seviyelerinden de alım yapılabileceğini söyleyen Memiş kısa vadeli geri çekilmelerin kalıcı olmayacağını da sözlerine ekledi. 

2022 altın tahmini 3

2022 YILINDA GRAM ALTIN 670 TL SEVİYELERİNİ GÖREBİLİR

Altın fiyatlarına dair değerlendirmelerinin devamında fiyatların nereye kadar gidebileceğine ilişkin ise Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş "Gram altın fiyatları 2022 yılında 600 TL seviyesine çıkacak. İlk çeyrekte 650-670 TL seviyesini mutlaka test edecek. Burada dikkat edilmesi gereken beklemeyi bilmektir." dedi. 

EDİTÖR NOTU: Altın için yapılan yorum, analiz, değerlendirmeler haber amacıyla paylaşılmıştır. Asla yatırım tavsiyesi içermez. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@