2022'nin Popüler Alt Coini ARPA Chain Fiyatı Ne Kadar, ARPA Yükselişe Geçer Mi?

2021 yılı boyunca yıldızı parlayan alt coinlerden biri olan ARPA Chain için 2022 tahminleri neler? ARPA 2022 yılında ne şekilde performans gösterecek? ARPA yatırımcıları kazanç sağlayacak mı?

Finans 10.01.2022 - 20:59 10.01.2022 - 20:59 Engin Uzunoğlu

2021 yılı boyunca ani yükselişleri ile adından söz ettiren alt coinlerden biri olan ARPA Chain, yani kısaca ARPA, 2022 yılında da yatırımcıların ilgi odağı olmuş durumda. Her ne kadar beklenen patlamadan sonra düşüşe geçse de birçok yatırımcı ARPA alt coin fiyatının kısa süre zarfında yükseleceğini düşünüyor. Peki Arpa ne kadar? Arpa Chain fiyatı yükselecek mi? Bu soruları sizler için yanıtladık.

İlk olarak haber içeriğimizde yer alan bilgi ve verilerin yatırım tavsiyesi olmadığını bilmenizi isteriz. Yalnızca Arpa Chain’in güncel fiyatından ve grafik değişimlerden bahsedeceğimiz için yatırım kararlarınızı kendiniz vermeniz gerekiyor.

Arpa Chain, şu aralar 0,8412 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Ülkemizde de popülaritesini günden güne artıran Arpa, TL bazında da işlem görmekte. Arpa alt coin fiyatı TL bazında şu sıralar 1,1925 ile 1,2045 arasında değişmekte. Hacim anlamında ise 2021 yılının sonuna göre bir düşüş söz konusu. 36 milyonluk hacmi, düşüşe rağmen birçok alt coine göre iyi seviyede diyebiliriz.

2021 Yılının Kazandıranı Arpa, 2022 Yılında Beklenen Patlamayı Yapamadı

Arpa, 2021 yılı sonunda önemli yükselişlerle yatırımcılarına kısa süre zarfında ciddi paralar kazandırmış olsa da Aralık ayı ile başlayan genel durgunluktan fazlasıyla etkilendi. Birçok kripto para fiyatında olduğu gibi Arpa Chain fiyatında da önemli bir düşüş yaşandı. Hatta 1,80 seviyelerinden Arpa alan birçok kişinin fiyatların aniden düşmesi ile beraber zarar ettikleri biliniyor. Bir süredir Arpa fiyatının tekrar artacağını düşünen yatırımcılar da ardı ardına bu alt coinden çıktığı bilgisini paylaşıyor. Bazı yatırımcılar ise hâlâ umutla fiyatların yükseleceğini düşünmekte.

Arpa, Ethereum ve Bitcoin fiyatlarından ciddi anlamda etkilenen alt coinlerden biri. Zira Bitcoin fiyatında yaşanan düşüş, Arpa fiyatlarına da anında yansıdı. Bu durum, içerde kalan yatırımcıların Bitcoin fiyatlarının yükselmesine dair bir beklenti içerisinde olduğuna işaret. Uzmanların bir kısmı da bu popüler alt coinin Bitcoin’ de beklenen artışla beraber yükselişe geçeceğini düşünüyor.

Yaklaşık 1 ay öncesinde 0,11 dolar üzerinden işlem gören Arpa Chain’ in yeniden yükselişe geçip geçmeyeceği şu an için belirsizliğini koruyor. Genel kanı ise Arpa Chain fiyatının ortalama 1 ay içerisinde yeniden 0,11 dolar seviyelerine geleceği şeklinde.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@