2022'nin Sürprizi Ne EYT Ne 3600 Ek Gösterge! Gündeme Genel Af Düzenlemesi Geliyor

2022 yılında hem EYT hemde 3600 ek gösterge ile ilgili somut adımlar atılması beklenirken bazı kaynaklar hükümetin gündemine genel af düzenlemesinin girdiğini öne sürdüler.

Gündem 15.12.2021 - 14:13 15.12.2021 - 14:13 Mustafa Karagöz

Hükümetin 2022 yılı planlaması için öne çıkan bazı konu başlıkları bulunuyordu. Ancak kulislerden gelen son bilgilerde hükümetin farklı bir alanda düzenleme hazırlığı içinde olduğu öne sürüldü. İşte son gelişmeler. 

HÜKÜMETTEN GENEL AF DÜZENLEMESİ Mİ GELECEK?

Milli Gazete'de yer alan habere göre; Gazeteci Ahmet Takan siyasi gündem hakkında yeni değerlendirmelerde bulundu. Değerlendirmelerinin başında İzzet Özgenç'in OHAL açıklaması ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in bu konuda gösterdiği tepkiyi ele aldı. OHAL konusu dışında kulislerde yeni iddiaların olduğunu ifade eden Ahmet Takan, genel af konusunun hükümetin gündemine girdiğini söyledi. 

Takan yazısında; yapılan hesaplamaya göre genel af düzenlemesinin 10 milyon kişiyi ilgilendireceğini söyledi. Bu konuda yapmış olduğu bir konuşmaya dair bilgi veren Takan şu ifadeleri kullandı. 

"Bakın, altını kalınca tekrar çiziyorum; genel af, sarayda sadece KONUŞULMA aşamasında… Bir siyasetçi dostumla sohbet ediyordum, seçime yakın çıkarılacak genel affın ekonomik rüşvetlerden daha etkili olacağını söyledi ve “en az 5 puan yükseltir” dedi. Bence de öyle!.. Bu seferki genel af bir infaz indirimi olmaz.”

Ahmet Takan konuşmasının devamında genel af düzenlemesi için tarihte vererek 2023 seçimlerine yakın bir zaman olarak açıkladı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@