21 25 Şubat İhale Listesi Açıklandı! 10 Şehirde Milli Emlak Lojman Satış Duyuruları

21 Şubat ile 25 Şubat tarihleri arasında satışı yapılacak olan lojmanlar için duyurular yayımlandı. Pazartesi'den Cuma'ya gerçekleştirilecek ihale ilanları, 10 şehrin listesi ve fiyatlara genel bakış.

Emlak Haberleri 19.02.2022 - 10:45 19.02.2022 - 10:50 Mustafa Karagöz

Milli Emlak Dairesi Başkanlığı ile Belediye Başkanlıkları tarafından yayımlanan duyuruların listesini sizlerle paylaşıyoruz. 21 Şubat Pazartesi günü başlayacak olan hafta içinde 10 şehirde gerçekleştirilecek lojman satışları daha uygun fiyatla konut sahibi olma fırsatı sunuyor. Ucuz koşullarda ev almak isteyenler için güncel listeyi sizlerle paylaşıyoruz. 

PAZARTESİ'DEN CUMA'YA LOJMAN SATIŞ DUYURULARI

Lojman satışları için yayımlanan listeye bakıldığında daha önceki haftalarda olduğu gibi duyurular Milli Emlak Dairesi Başkanlığı ağırlıklı değil. Son duyurular arasında 2 ihale duyurusu Milli Emlak'tan yayımlanırken 5 duyuru ise ilçe belediye başkanlıklarından oldu. Geriye kalan duyurular Keçiören Vergi Dairesi, Türk Kızılayı ve Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü oldu. 

Duyurular arasında sadece bir konut satışı için ilan edilen ihaleler olurken bazı ilanlar birden fazla çoklu satışlar için oldu. 

Lojman satışları için ihale ilanlarına dair listede ise 10 şehir yer aldı. Ankara, İstanbul gibi çok kalanlık şehirlerin yanında duyurularda Sakarya, Bursa, Aksaray, Sinop ve Batman'da bulunuyor. Konut satışlarına ilişkin kurumlarca yayımlanan tüm duyuruları listeledik. 

21 25 şubat lojman221 25 şubat lojman

Lojman satışlarına ilişkin yukarıda yer alan liste basın ilan kurumundan alınmıştır. İhale başvurusunda bulunmak isteyen ve ön başvuru detaylarını öğrenmek isteyenler ister kurumların kendi sitelerinden isterlerse de basın ilan kurumu ilan gov tr üzerinden satış duyurularına ulaşabilirler. 

2022'DE LOJMAN NASIL ALINIR?

2022 yılında lojman almak isteyenler için ilk bakılacak özellik lojman satışa çıkarıldığı kapsam. Kurumların lojman satışlarında Dolu yada Boş ifadesi yer alır. 

Dolar ifadesi konutun öncelikli satış kapsamında olduğunu, konutun içerisinde kamu personeli yaşadığını ve lojman satışının ihale düzenlemeden doğrudan kamu personeline yapılacağını bildirir. 

Boi ifadesi ise konutun hiçbir öncelikli satış hakkı olmadığını, konutun herkes için satışa çıkarılacağını ve herkesin başvuru yapabileceğini belirtir. Eğer konutun satış tablosunda dolu yada boş ifadesi yoksa yine herkes için geçerli satış yapılır. 

Lojman Almak İsteyenler

Lojman almak isteyenler kurumların belirttikleri ihale tarihinden önce kurumun emlak birimine gidecekler. Emlak biriminde bildirilen geçici teminat bedeli ödenecek. Ardından başvuru evrakları toplanacak. Geçici teminat bedelinin ödendiğine dair makbul ve başvuru belgeleri teslim edilecek ve başvuru süreci tamamlanacak. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@