2+1, 3+1, 4+1, 5+1 Lojmanlar Hepsinden Var! 90 m2'den 246 m2'ye Kadar Satış Fiyat Listesi

Tokat Belediyesi 12 adet lojman satışı yapacağını duyurdu. Lojman satışları 2+1, 3+1, 4+1, 5+1 tipinde dairelerden olacak. Lojmanların büyüklüğü ise 246 m2'ye çıkıyor.

Emlak Haberleri 14.10.2021 - 09:13 14.10.2021 - 09:16 Mustafa KARAGÖZ

Tokat Belediye Başkanlığı tarafından ilan edilen yeni liste lojman almak isteyenlere farklı seçenekler sunuyor. 

Belediyeye ait olan ve herkese açık olarak gerçekleştirilecek ihale ile satılacak olan lojmanlar için belediye ayrı ayrı fiyat tablosu oluşturdu. Bir de başvuru kılavuzu yayımlayan Tokat Belediyesi isteklilerin nasıl bir yol izleyeceğini adım adım aktardı. 

TOKAT BELEDİYESİ 12 ADET LOJMAN SATIŞI YAPACAĞINI DUYURDU

Belediye başkanlığı yayımladığı başvuru kılavuzunda lojmanların hangi özellikler ve hangi fiyatlarla satılacağını aktardı. Konutların Tokat Merkez'de Günevi Mahallesi Topçam mevkinde bulunduğunu duyuran belediye konutların en küçük 2+1 şeklinde olduğunu aktardı. İlan listesinde yer alan en büyük konut 5+1 tipinde. Konutların m2 büyüklüklerine bakıldığında ise en küçük konut 90 m2 en büyük konut 246 m2. 

Konutlar için İlan Edilen Fiyat Listesi

14-ekim-lojman

Yukarıda yer alan tabloda konutların özellikleri konumu ve hangi konutun kaç TL fiyatla satılacağı bildirildi. Listeye göre belediye başkanlığı ortalma olarak 250.000 TL, 275.000 TL ve 300.000 TL muhammen bedellerle konutların satışlarını gerçekleştirecek. 

İHALE BAŞVURU VE İHALE KATILIM TARİHLERİ

İhale başvurusunda bulunacaklar için en önemli nokta, ihale tarihi. Zira isteklilerin ihale başvurularını ihale tarihinden önce tamamlamaları gerekiyor. İhaleye katılacaklar için ilan edilen basın açıklamasında bilinmesi gereken tüm detaylar açıklandı. 

İhale Açıklaması

"İhaleye girecek istekliler, 08.11.2021 günü saat 17: 00 e kadar, ihaleye ait belgeleri dosya halinde Belediye Su İşleri Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir. Belirtilen gün ve saatten sonra yapılan başvurular kesinlikle kabul edilmeyecektir."

İhaleye katılacak olan vatandaşlar ilan edilen tarih olan 8 Kasım mesai saatine kadar başvurularını tamamlayacaklar. 

Başvuru işlemleri standart prosedür olan geçici teminat bedelinin belediyeye ödenmesi ve ardından belediyenin başvuru kılavuzunda listelediği evrakların teslim edilmesi ile tamamlanacak. 

İhale katılım aşamasında tüm katılımcıların ihale şartnamesini de almaları gerekiyor. İhale şartnamesi ise resmi çalışma günleri ve mesai saatleri içerisinde Tokat Belediyesi Su İşleri Müdürlüğünden alacaklar. 

İhaleye katılacak olan vatandaşlar daha sonra konutlar için teklifleri sunacaklar. En yüksek teklifi verenler konutları almaya hak kazanacaklar. Ardından belediyenin ilgili birimleri üzerinden satışlar tamamlanacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@