2+1, 3+1, 4+1 Villa Tipi Prefabrik Evler! 180 Bin TL'ye, 275 Bin TL'ye, 360 Bin TL'ye Müstakil Yaşam Alanları

Prefabrik ev yaptırmak isteyenler 2 katlı villa tipi evlerin fiyatlarını araştırıyorlar. Villa tipi prefabrik evler kaç TL? Prefabrik ev yaptırmak için ne kadar bütçe gerekir?

Emlak Haberleri 07.06.2022 - 01:38 07.06.2022 - 01:38 Engin Uzunoğlu

İnşaat maliyetlerinde meydana gelen artışların ardından alternatif seçenekler değerlendirilmeye başlandı. Betonarme yapılar yerine prefabrik evler ön plana çıkmaya başladı. Bunun hem ekonomik hem de diğer bazı gerekçeleri bulunuyor. Prefabrik evler çok sayıda niteliğinden dolayı yıldızı parlayan yapı tarzlarından birisi haline geldi. Peki insanlar neden prefabrik evleri tercih ediyorlar?

PREFABRİK EV YAPTIRMANIN AVANTAJLARI NELERDİR?

Prefabrik ev yaptırmanın nen başlıca avantajı maliyeti olmaktadır. Betonarme evlerin maliyetleri zirve yaparken prefabrik evler daha ekonomik bir çözüm olabiliyorlar. Bundan dolayı da prefabrik ev yaptırmak isteyenler düşük bütçelerle müstalik bir yaşam alanını ailelerine sunabiliyorlar. 

Prefabrik evlerin yapım süreleri de başlı başına bir avantajı ifade ediyor. Betonarme evlerin yapımı için en iyi ihtimalle aylarca beklemek gerekiyor. Ancak prefabrik evlerde hiç beklemeye gerek kalmıyor. Ortalama 15 gün içerisinde prefabrik evlerin kurulumu yapılabiliyor. Hızlı olan bazı firmalar bu süreyi daha da kısaltmakta ve 3-4 gün içerisinde prefabrik evleri anahtar teslim olarak kurabilmekteler.

Prefabrik evlerin bakım, onarım ve tadilat maliyetleri de oldukça tasarruflu olabiliyor. Betonarme yapılarda yüksek tadilat maliyetleri çıkabiliyor. Prefabrik evlerde ise daha ekonomik tadilatlar yapılabiliyor. Bu da ayrı bir avantaj olarak değerlendiriliyor. 

Prefabrik evlerin imkanlarından birisi de taşınabilir olması oluyor. Bir araziye kurulan prefabrik ev bir başka araziye taşınabilerek yeniden kurulabiliyor. Bunun için bir montaj ve nakliye masrafı ödenmesi gerekiyor. Bu maliyetlerle prefabrik evler istenildiği gibi taşınabiliyor.

VİLLA TİPİ PREFABRİK EVLER KAÇ TL?

Villa tipi prefabrik evlerin fiyatları sıklıkla sorgulanıyor. Firmalar arasında fiyat farkları oluşsa da ortalama fiyatlara göre 2+1 70 metrekare villa tipi prefabrik ev 180 Bin TL'ye, 3+1 95 metrekare villa tipi prefabrik ev 275 Bin TL'ye ve 4+1 140 metrekare villa tipi prefabrik ev de 360 Bin TL'ye yaptırılabiliyor. Prefabrik evler için bazı firmalar müşterilere taksit imkanı da sağlıyor. Bu taksit imkanı prefabrik evin yaptırılacağı firmaya göre değişiklik gösteriyor.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@