21 Kasım ÖSYM ALES Yorumları! ALES Soruları, Cevapları ve Sonuçları Açıklandı Mı, Ne Zaman Açıklanacak?

ALES/3 sınavı bitti, soru cevapları ne zaman açıklanacak? 2021 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2021-ALES/3) bitti. ALES sınavı zor muydu, kolay mıydı, yorumları, yayınlandı mı?

Gündem 21.11.2021 - 12:59 21.11.2021 - 12:59 Gülcan Özer

ALES/3 soru cevapları yayınlandı mı?, ALES/3 sonuçları ne zaman açıklanacak, ALES soruları zor muydu, kolay mıydı, ALES/3 sonuçları ne zaman açıklanacak, açıklanır? Adayların ter döktüğü 2021 / 3 ALES sınavı sona erdi. 

Öğrenci Seçme Yerleştirme Merkesi ÖSYM tarafından her sene yılda 3 kere olmak üzere düzenli olarak gerçekleştirilen ALES sınavı için beklenen 3. sınavda sona erdi. Binlerce adayın girdiği ALES sınavı için adaylar bugün yani 21 Kasım 2021 Pazar günü ter döktüler. Peki, ALES 3 soruları yayımlandı mı, açıklandı mı, ne zaman açıklanır, açıklanacak, sorular zor muydu, kolay mıydı?

ALES 3 SONUÇLARI AÇIKLANDI MI, NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Binlerce adayın girerek ter döktüğü ALES sınavı sonuçları ÖSYM tarafından açıklanan takvime göre 16 Aralık 2021 tarihinde ilan edilecek. Sınava giren adaylar sınavda elde ettikleri puanı ÖSYM'nin resmi internet sitesi üzerinden kimlik ya da Y.U. numaraları ve şifrelerini kullanarak öğrenebilecek. 

ALES SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYIMLANACAK, AÇIKLANACAK?

Sınava giren binlerce aday kendi performanslarını değerlendirmek amacı ile ALES soruları ve cevaplarının açıklanmasını bekliyor. ALES soruları ve cevapları için 21 Kasım 2021 Pazar günü yapılan sınavın ardından ÖSYM tarafından soruların Pazartesi ya da en geç salı günü resmi sitesi üzerinden ilan edilmesi bekleniyor. 

ösym ales 3

ADAYLARIN YORUMLARI: ALES SORULARI ZOR MUYDU, KOLAY MIYDI?

Sınavın sona ermesinin ardından adaylar sosyal medya hesapları üzerinden ilk yorumlarını yapmaya başladı. Paylaşım yapan kişilerin büyük bir bölümünün soruların zor olduğu yönünde eleştiride bulunması dikkat çekti. Peki, sizce ALES 3 sınavı zor muydu, kolay mıydı, sorular uzun ve kamaşık mıydı?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@