2+1 TOKİ Konutları 180 Ay ve 240 Ay Vadeli Ödeme Planıyla Kurasız Satılacak

TOKİ'nin Bitlis'in Ahlat İlçesinde yer alan TOKİ konutlarından 2+1 daireler satılacak. Düşük peşinat ve uzun vade seçeneği ile satışa çıkarılan konutlar için 240 aya kadar uzanan ödeme planı seçeneği müşterilere sunuldu.

2+1 TOKİ Konutları 180 Ay ve 240 Ay Vadeli Ödeme Planıyla Kurasız Satılacak

TOKİ Başkanlığı'nın yeni satış ilanı Bitlis'in Ahlat İlçesinde yer alan konut projesinden oldu. Projede yer alan konutlardan çoğunluğu 2+1 dairelerden oluşmak üzere ev satacağını ilan eden TOKİ Başkanlığı satışların açık satış ile yapılacağını duyurdu.

Bitlis'ten TOKİ evi almak isteyenler için herhangi bir kura işlemi uygulanmayacağını duyuran Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ilk başvuruda bulunanların istedikleri konutu seçip alacakları konutun değerine göre taksitli ödeme planından yararlanacaklarını duyurdu.

TOKİ BİTLİS AHLAT'TA KONUT SATIYOR

TOKİ Başkanlığı tarafından yayımlanan konut satış duyurusunda, toplam 38 adet daire satılacağı bildirildi. Bu dairelerin sadece bir tanesi 3+1 şeklinde. Duyuruya göre 37 adet farklı kat ve konumlarda 2+1 daire satacak olan kurum 1 adette 3+1 daire satışı gerçekleştirecek.

Alt Gelir Grubu ve Orta Gelir Grubundan Satış

2+1 daireler alt gelir grubu projelerinden 3+1 daire ise orta gelir grubu projelerinden satılacak.

TOKİ Başkanlığı satışlara dair duyurusunda, "Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca, “Bitlis İli, Ahlat İlçesi, Tunus Mahallesi 159 Adet Konut İnşaatı İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi” Toplu Konut Projesi kapsamında yer alan; Alt Gelir Konut Grubu (AGG) (2+1) Tipi 37 adet, Orta Gelir Konut Grubu (OGG) (3+1) Tipi 1 adet, Nitelikli olmak üzere toplam 38 adet konut AÇIK SATIŞ yöntemiyle satışa sunulmuştur." bilgisini verdi.

ÖDEME SEÇENEKLERİ

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı söz konutların hangi özelliklerle satılacağını da başvuru kılavuzunda ilan etti. Konut fiyatlarını duyurusunda açıklamayan TOKİ ödeme seçeneklerinin dairelerin 2+1 veya 3+1 şeklinde olmasına göre belirleneceğini duyurdu.

Alt Gelir Konut Grubu (2+1) nitelikli konutlar için;

Vatandaşlar 37 adet 2+1 daire almak istediklerinde yüzde 12 yada yüzde 20 oranında peşinat ödeyecekler. Peşinata göre ise vade süreci belirlenecek. Yüzde 12 peşinat ödeyenler için 180 ay, yüzde 20 peşinat ödeyen için ise 240 ay vade olanağı sunulacak.

Orta Gelir Konut Grubu (3+1) nitelikli konutlar için;

3+1 daireler için ise peşinat ödemeleri ve vade süreleri daha farklı olacak. 3+1 daireyi almak isteyenler ya yüzde 10 yada yüzde 20 oranında peşinat ödemesi yapacaklar. Yüzde 10 oranında peşinat ödemesi yapacaklar 120 ay vade olanağından yüzde 20 peşinat ödeyenler ise 180 ay vade olanağından faydalanacaklar.

BAŞVURULAR 26 NİSAN'DA BAŞLAYACAK

TOKİ Bitlis Ahlat Projesinden 2+1 yada 3+1 ev alacaklar için başvuruların 26 Nisan tarihinde başlayacağını duyurdu. Başvuru işlemleri Halk Bankası Ahlat Şubesinden yapılacak.