210 Konutluk Kentsel Dönüşüm Projesi İzmir 35 Narlıdere İçin İnşaat Çalışmaları Başladı!

İzmir'in Narlıdere ilçesinde 11.700 metrekarelik alanda yapılacak olan kentsel dönüşüm projesinde müteahhit firma çalışmalara başladı. İzmir 35 Narlıdere projesi kapsamında 210 konut inşa edilecek.

Emlak Haberleri 10.12.2021 - 02:23 10.12.2021 - 02:23 Engin Uzunoğlu

İzmir'de çok önemli olarak değerlendirilen bir kentsek dönüşüm projesinde inşaat çalışmaları resmen başladı. Narlıdere ilçesinde hayata geçirilmeye başlanan İzmir 35 Narlıdere kentsel döüşüm projesi kapsamında proje alanında müteahhit firma tarafından çalışmalar başlatıldı.

210 KONUT İNŞA EDİLECEK

Proje kapsamında 2+1, 3+1 ve 4+1 büyüklüğünde olmak üzere toplam 210 konut inşa edilecek. Yaklaşık olarak 250 Milyon TL'lik yatırım bedeli bulunan proje içerisinde açık ve kapalı yüzme havuzları, çocuk oyun alanları, yürüyüş yolları gibi sosyal donatılar da yer alacak. Ayrıca İzmir 35 Narlıdere projesinde Narlıdere Belediyesi de hak sahibi olarak 24 dairenin mülkiyetini alarak yaklaşık 50 Milyon TL'lik bir gelir elde edecek.

KONUTLAR 2 YILDA TESLİM EDİLECEK

Başlatılan kentsel dönüşüm çalışmalarını yerind einceleyen Narlıdere Belediye Başkanı Ali Engin, "İlçemizde yaklaşık 43 hektarlık alanın imar planlarının tamamlanmasının ardından kentsel dönüşüm alanlarının büyük bölümünün imar planları onaylandı. Kentsel dönüşüm için hak sahibi vatandaşlarımızla anlaşma sağlanamayan yerler vardı. Yüz yüze görüşmelerle bu hak sahibi vatandaşlarımız ile de anlaşmaya vardık. Müteahhit firma da inşaat çalışmalarına başladı. 2 yıl içerisinde de bu konutları hak sahibi vatandaşlarımıza teslim edeceğiz." dedi.

KİRA YARDIMLARI BAŞLADI

Kentsel dönüşüm çalışmalarında vatandaşlşarı memnun etmeyi ilke edindiklerini söyleyen Başkan Ali Engin, "Hak sahibi vatandaşlarımız bu dönüştürülecek alanlardaki evlerini tahliye ederek geçici ikametlerine yerleştiler. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı da bu vatandaşlarımıza kira yardımında bulunuyor. Bu alanda 100'ed yakın binanın yıkımı tamamlandı. Bu binaların yerine daha modern, daha konforlu ve depreme dayanıklı yeni binalar yükselecek. Bulunduğumuz bölgede gelecek 10 yıl içerisinde yaklaşık 10 bin konut inşa edilecek. Bugün buradan başladık, Narlıdere'ye hayırlı olsun." şeklinde konuştu.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@