215 Bin TL'den Başlıyor! Ankara'da 47 Daire Kentsel Dönüşüm Kapsamında Belediyeden Satılık

Ankara Mamak Belediyesi kentsel dönüşüm projesi kapsamında inşa edilen 47 adet daireyi ihale ile satacak. Konut satışları 215 bin TL'den başlayan muhammen bedeller ile olacak.

Emlak Haberleri 11.01.2022 - 12:31 11.01.2022 - 12:31 Mustafa Karagöz

Mamak Belediyesi konut satışı için ihale duyurusu yayımladı. Belediye başkanlığı duyurusunda kaç konut satışı yapılacağını, konut satışları için başvuruların ne zaman yapılacağını, satışı yapılacak konutların özelliklerini açıkladı. İhaleye katılmak isteyen vatandaşların neler yapması gerektiği hakkında bilgilendirme yapan kurum, ihale süreci öncesi ve sonrasına dair tüm ayrıntılar hakkında açıklamada bulundu.

Konut satışları için ilan edilen duyuruda Mamak Belediyesi "Belediyemiz sınırları içerisinde Altıağaç- Karaağaç-Hüseyingazi Mahalleleri Gecekondu Önleme Bölgesi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamındaki aşağıda ada parsel ve daire tipleri bulunan taşınmazlar 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 45. maddesine göre 'Açık Teklif Usulü' ile 26/01/ 2022 tarihinde Çarşamba günü saat 14:00 da Belediyemiz Merkez binası içerisinde bulunan 7. Kat Encümen salonunda ihale edilerek satılacaktır." açıklamasında bulundu. 

Vatandaşlar açıklamada ilan edilen tarih ve usülde ihale başvuru işlemlerini tamamlayacak. 

BAŞKENTTE 215 BİN TL'DEN BAŞLAYAN FİYATLARLA KONUT SATIŞLARI

Konut özellikleri hakkında bilgi veren kurum, söz konusu dairelerin Altıağaç - Karaağaç - Hüseyingazi Mahallelerinde yer aldığını açıkladı. Konutların 3+1 şeklinde olduğunu ilan eden kurum dairelerin büyüklükleirni 113 m2, 127 m2, 155 m2 büyüklükte olduğunu ilan etti. Konutlar bulundukları binanın zemin katına, 4. kat, 6. kat, 11. kat, 8. kat, 10. kat 12 ve 14. katlarda yer alıyorlar. 

Satışlar için ilan edilen tablonun tamamını emlak365.com aşağıda aktardık. Vatandaşların konutların özelliklerini tek tek inceleyip başvuruda bulunabilirler. Konut satışları için hazırlanan tabloda mahalle kat büyüklük fiyat bilgisi yer alıyor. 

FİYAT TABLOSU

mamak konut satış ihalesi 3mamak konut satış ihalesi 2mamak konut satış ihalesi 1

KONUT ALMAK İSTİYORUM NE YAPMALIYIM?

Mamak Belediye Başkanlığı'nın konut satış duyurusuyla ev almak isteyenler için başvuru işlemlerini, şahsen yapacaklar. Belediye başkanlığına gidecek olan vatandaşlar Belediye Emlak ve İstimlak Müdürlüğünden ihale şartnamesini alarak süreci başlatabilecekler. Başvuru işlemleri için Mamak Belediyesi "Söz konusu taşınmaz ihalesine gerçek ve tüzel kişilerle birlikte yabancı uyruklu kişi ve kuruluşlar ve Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde Gayri Menkul iktisap edebileceğini gösterir Dışişleri Bakanlığından alınmış Belge ve Türkiye’de ikametgâhlarını ibraz etmeleri şartı ile ihaleye katılabileceklerdir." bilgisini verdi. Başvuru işlemleri ilan edilen ihale tarihinden önce tamamlanmalı. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@