22 Ağustos 2021 Pazar Canlı Altın Fiyatları! Ons Altın, Gram Altın, Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu?

Altın piyasasında önemli gelişmeler yaşanmaya devam ediliyor. ABD ekonomisinin yön verdiği altın piyasasında bugün fiyatlama nasıl oldu? Ons altın ve gram altın fiyatı ne kadar?

22 Ağustos 2021 Pazar Canlı Altın Fiyatları! Ons Altın, Gram Altın, Çeyrek Altın Ne Kadar Oldu?

Dünyada altın piyasası ABD ekonomisindeki gelişmelere göre yönünü tayin ediyor. Bu konuda son günlerde oldukça karışık bir veri akışı meydana geliyor. ABD ekonomisi pandemi sonrası toparlanma hareketlerini sürdürürken yüksek enflasyon yatırımcıları endişelendiriyor. Endişelenen yatırımcılar ise güvenli liman arayışlarına başlıyorlar.

ALTIN PİYASASI NEDEN İSTİKRARSIZ

ABD ekonomisinin ortada kalması, toparlanmanın tam anlamda başlayamaması, yüksek enflasyon riski, FED'in varlık alımlarını azaltma ihtimali gibi gelişmeler altın fiyatlarında doğrudan etkili oluyor. Bu nedenle de ons altın yönünü yukarıya çevirmiş olsa da henüz kendisine net bir istikamet çizemedi. Ayreıca değişen piyasa şartlarından altın piyasasının negatif etkilendiği durumlar da bulunuyor.

KRİPTO PARA ETKİSİ

Kripto paralar altın fiyatlarında da etkili oluyorlar. Dolardan çıkıp altına girmeyi düşünenlerin önemli bir kısmı tercihlerini kripto paralar için yapınca altının yükseliş trendi bundan oldukça olumsuz etkilendi. Önceki yıllarda altına girişler çok daha fazla yüklü miktarda olduğu için yükseliş trendi bundan güç alıyordu. Ancak bu girişler kripto paralarla bölüşülünce yükseliş trendi güç kaybetti.

Altın fiyatlarının esas alındığı ons altın hakkında son analist değerlendirmeleri de dikkat çekiyor. Ons altın şu anda 1.781 dolar seviyesinden işlem görüyor. Ancak analistler 1.787 dolar noktasına dikkat edilmesi gerektiğini söylüyorlar. Bu nokta aşılmadan yükseliş trendi üç kazanamayacak. Geçtiğimiz cuma günü ons altn bu seviyeyi aşmak için deneme yapsa da başarılı olamadı. Dolayısıyla da ons altın 1.781 dolar seviyesine geriledi.

22 AĞUSTOS 2021 PAZAR CANLI ALTIN FİYATLARI

22 Ağustos 2021 Pazar gününe ait altın çeşitlerinin fiyatları oldukça merak ediliyor. Alınan son bilgilere göre şu anda ons altın 1.781 dolar seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Onas altın ve dolar kurunun fiyatlanmasından etkilenen gram altın ise 486 TL'den işlem görüyuor. Diğer altın çeşitlerinin fiyatları ise şöyle açıklandı:

Çeyrek Altın: 804 TL
Cumhuriyet Altını: 3.277 TL
22 Ayar Bilezik: 445 TL
Tam Altın: 3.217 TL
Yarım Altın: 1.608 TL
14 Ayar Altın: 284 TL
18 Ayar Altın: 365 TL
Reşat Altın: 3.210 TL
Gremse Altın: 8.043 TL
Hamit Altın: 3.210 TL