22 Aralık Tarihli Atama Kararnamesi Yayımlandı! Yeni Atanan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Murat Zaman Kimdir Nereli?

Murat Zaman Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde bakan yardımcısı olarak atandı. Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdürü kim, Murat Zaman kimdir, nereli, önceki görevleri neler

Gündem 22.12.2021 - 07:45 22.12.2021 - 07:45 Gülcan Özer

22 Aralık 2021 tarihli Atama Kararnamesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak yürürlüğe girdi. Resmi Gazete ile yayımlanan yeni atama kararnamesi ile Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdürü olarak görev yapmakta olan Murat Zaman Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı olarak atandı. 

Sosyal medyada büyük yankı uyandıran atama kararnamesi ile Murat Zaman, Bakan Yardımcısı olarak atanırken Vergi Denetim Kurulu Başkanı Necmi Keskinsoy ise görevinden alındı. Böylelikle Hazine ve Maliye Bakanlığı üst düzey kadrosunda iki önemli kritik görev değişimi yaşanmış oldu. 

HAZİNE VE MALİYE BAKAN YARDIMCISI OLARAK ATANAN MURAT ZAMAN KİMDİR, NERELİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan atama kararnamesi kapsamında daha önce Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdürü olarak görev yapmakta olan Murat Zaman Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı olarak atandı. Açıklanan atama kararının ardından Murat Zaman'ın kariyeri ve özgeçmişi de merak konusu oldu. Peki, Murat Zaman kimdir, kaç yaşında, nereli, memleketi neresi, daha önceki görevleri neler?

murat zaman atama kararı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan imza ile atanan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Murat Zaman Hazine ve Maliye Bakanlığı Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdürü olarak görev yapıyordu. Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde görev yapmakta olan Finansal Piyasalar ve Kambiyo Genel Müdürlüğü işletmelerin finansal kaynaklara daha kolay ulaşmalarını sağlamak, bakanlık ile Merkez Bankası arasındaki ilişkileri koordine etmek ve kambiyo politikalarını belirlemek gibi kritik görevler üstleniyordu. 

maliye bakanlığı görevden alma kararı

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI VERGİ DENETİM KURULU BAŞKANI NECMİ KESKİNSOY GÖREVİNDEN ALINDI MI?

Evet, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan imza ile Necmi Keskinsoy'un Hazine ve Maliye Bakanlığı vergi denetim kurulu başkanlığı görevinden alındığı duyuruldu. Görevden alma kararı sonrası boşalan koltuk için ise yeni atama kararı bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@