22 Mayıs 2021 Tarihli Atama Ve Görevden Alma Kararları Resmi Gazete İle Yayımlandı

Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar 22 Mayıs 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Görevden alma, yeni atama ve büyükelçi görevlendirmesi yapıldığı kamuoyuna ilan edildi.

22 Mayıs 2021 Tarihli Atama Ve Görevden Alma Kararları Resmi Gazete İle Yayımlandı

Cumhurbaşkanlığı Tarafından Yapılan Atamalar Hakkında Kararlar 22 Mayıs 2021 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandı. Yürürlüğe giren kararlara göre bazı devlet makamlarında görev değişiklikleri yapıldı. Ayrıca boş olan kadrolara da atama yapılarak bu kadrolar dolduruldu. Bunun yanında da 1 büyükelçi görevden alınarak yeni yeni bir büyükelçi atandı. İşte 22 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi hakkındaki detaylar...

22 MAYIS 2021 TARİHLİ ATAMA KARARLARI

Resmi Gazete'de yer alan 2021/241 sayılı atama kararına göre Strateji ve Bütçe Başkanlığı'nda açık olan Başkan Yardımcılıkları görevlerine Bütçe Genel Müdürü İsa Atçeken, Plan ve Programlar Genel Müdürü Kutluhan Taşkın, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Abdullah Rıdvan Ağaoğlu atandı.

2021/242 sayılı atama kararına göre Çevre ve Şehircilik Bakanlığında açık bulunan Artvin Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Katip Çiçek, Rize Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne Ali Serkan Savaş atandı. Ayrıca Bitlis Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Hüseyin Aras da Şanlıurfa Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne atandı.

BÜYÜKELÇİ ATAMASI

2021/243 sayılı atama kararına göre Güney Afrika Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Elif Çomoğlu Ülgen merkeze alındı. Güney Afrika Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi olarak Yurtdışında Yaşayan Vatandaşlar ve Emlak Genel Müdür Yardımcısı Ayşegül Kandaş atandı.

2021/244 sayılı atama kararına göre Elektrik Üretim AŞ Genel Müdürlüğünde açık bulunan Genel Müdür Yardımcılığı görevine Etem Çeker atandı. 2021/245 sayılı atama kararına göre ise Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Sermayeli Kuruluş ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcısı Salih Sevim görevden alındı. Hazine ve Maliye Bakanlığı Kamu Sermayeli Kuruluş ve İşletmeler Genel Müdür Yardımcılığına Feyza İleri atandı.

2021/246 sayılı atama kararına göre Meteoroloji Genel Müdürlüğünde açık bulunan 16. Bölge Müdürlüğüne Mesut Demircan'ın ataması yapıldı.

SONRAKİ HABER