23- 27 Mayıs Haftalık Hisse Önerileri! Borsa İstanbul'da Hangi Hisse Senetleri Değer Kazanacak?

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi’nde yatırım yapacak olanlar haftalık hisse önerilerini merak ediyorlar. 23 – 27 Mayıs haftasında hangi hisse senetlerine yatırım yapılmalı? 

Finans 22.05.2022 - 00:55 22.05.2022 - 00:55 Engin Uzunoğlu

Türkiye’de son dönemlerde yatırımcıların hareket alanları oldukça daraldı. Yüksek enflasyon karşısında insanlar varlıklarını korumakta büyük güçlük çekiyorlar. Döviz kurlarındaki yükselişlerin tatmin edici seviyede olmaması, banka mevduatlarının iştah arttıran bir kazanç sağlamaması gibi nedenlerden dolayı yatırımcıların elinde sadece Barsa İstanbul BIST 100 Endeksi kaldı. 

Geçtiğimiz haftalarda borsa yatırımcıları Türkiye’de çok önemli kazançlar sağladılar. Ancak yabancı yatırımcıların Türkiye’de sermaye çıkışı yapmaya başlamaları ile Borsa İstanbul’da geçtiğimiz hafta bir gerileme meydana geldi. Yine de en yüksek kazanç imkanını veren yatırım aracı olan Borsa İstanbul’a ilgi zirvede yer alıyor. 

AHLATCI YATIRIM HİSSE ÖNERİLERİ AÇIKLANDI

Ahlatcı Yatırım tarafından açıklanan hisse önerileri her hafta büyük bir ilgiyle takip ediliyor. Düzenli olarak haftalık hisse önerisi açıklayan Ahlatcı Yatırım bu konuda istikrarı ile de dikkat çekiyor. 

Ahlatcı Yatırım hisse önerileri bülteninde ilk önce bir hafta önceki önerilerin gösterdiği performansın sonuçlarını duyuruyor. Buna göre XU100 geçtiğimiz hafta yüzde 3,51 oranında değer kaybederken Ahlatcı Yatırım’ın hisse önerilerinin ortalama değer kaybı yüzde 2,64 oldu. 

Ahlatcı Yatırım tarafından bir önceki hafta önerilen hisse senetleri arasında yer alan AEFES, PETKM, SELEC Ve GENIL pay senetlerinin hedef fiyat aralıklarına eriştiği bildirildi. Geçen hafta gördüğü en yüksek seviye ile bir önceki haftanın kapanış değeri karşılaştırmasında Ahlatcı Yatırım’ın önerdiği SELEC hisse senedi yüzde 10 değer kazandı. 

Ahlatcı Yatırım tarafından 23 – 37 Mayıs haftasında dikkat edilmesi gereken hisse senetleri de açıklandı. Buna göre öneri listesinde yer alan AEFES, PETKM, SELEC, GENIL hisseleri listeden çıkarıldı. Bu hisseler yerine DOAS, ASELS, KOZAL, AKSEN hisse senetleri listeye eklendi. Ayrıca KARSN hisse senedinin de listeye tutulmaya devam edildiği bildirildi. 

Not: Burada yer alan hisse senedi önerileri ilgili yatırım firmasının genele açık bülteninden alınmıştır. Bu borsa yorumları tamamen bilgi verilmesi amacıyla haberleştirilmiştir. Kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemiştir.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@