23 Ekim 1 Kasım Lojman Satışı! 19 Şehirde Boş Kamu Daireleri 0.95 Faizli 120 Ay Vadeli Krediyle Satılacak

Haftanın lojman satış ilanları yayımlandı. 23 Ekim 1 Kasım arasında satışa çıkarılan lojmanlar için başvurular alınacak. Kendi evini almak isteyenler için hem il il liste hemde tüm satış duyuruları...

Emlak Haberleri 23.10.2021 - 08:55 23.10.2021 - 09:03 Mustafa KARAGÖZ

Lojman satışları için yeni duyurular yayımlandı. Türkiye'nin dört bir yanında yer alan il ve ilçelerde bulunan kamu kurumları kendilerine ait olan evlerin satışlarını gerçekleştirecekler. Satış işlemlerinin tamamı ihale usulü olacağından ev almak isteyenlerin önceden başvuru yapmaları gerek. Emlak365.com olarak hem tüm konut satış duyurularını hemde satış fiyatlarına dair bazı örnekleri sizlerle paylaşıyoruz. 

HAFTANIN LOJMAN SATIŞ İLANLARI - KAMU KONUTU SATIŞI YAPILACAK OLAN ŞEHİRLER

Lojman satışları tek bir kurumdan yapılmıyor. Çok sayıda kamu kurum kendilerine ait olan konutların satışı için ilanlar yayımlarlar. 

Vatandaşlar lojman satışlarını araştırdıklarında ilk olarak kendi illeri için Milli Emlak Müdürlüklerini inceleyecekler. Örneğin Ankara'da lojman satış ilanı arayanlar Ankara İl Milli Emlak Müdürlüğü'nün web sitesinden satış olup olmadığını araştırabilirler. 

Ancak lojman satışları sadece İl Milli Emlak Müdürlüklerince yayımlanmaz. Belediye başkanlıkları, il özel idareleri, valilikler, VGM, PTT, SGK, DSİ, KGM gibi kurumlar ve bu kurumların il müdürlükleri, bölge müdürlükleri. 

23 Ekim 1 Kasım tarihleri arasında başvuruları alınacak olan lojman satış ilanlarını il il derledik. 

İl İl Güncel Lojman Satış İlanları

23 EKİM 1 KASIM LOJMAN (4)23 EKİM 1 KASIM LOJMAN (3)23 EKİM 1 KASIM LOJMAN (2)23 EKİM 1 KASIM LOJMAN (1)

LOJMAN SATIŞLARI İÇİN ÖRNEK 1+1, 2+1, 3+1 DAİRE FİYATLARI

Lojman satış ilanlarında fiyatlar şehre, binaya, ilçeye, konuta, konutun bulunduğu kata, büyüklüğe göre değişir. Ancak ihale ilk teklif fiyatları standart satışların dışında çok uygun olabilir. Bazı satış rakamları ile lojman satışları için ipuçlarını aktarıyoruz. 

SGK Lojman Satışı

sgk lojman satışı 23 ekim

Bolu Lojman Satışı

bolu lojman 23 ekim

Samsun Lojman Satışı

samsun lojman 23 ekim

Kırıkkale Lojman Satışı

kırıkkale lojman 23 ekim

Tokat Lojman Satışı

tokat lojman 23 ekim

A'DAN Z'YE LOJMAN ALIMI

Lojman alımı için satış duyurusuna ulaşan vatandaşlar uygun bir ev bulduklarında ilanı yayımlayan kuruma gidecekler. Kurumun ihale yada emlak birimlerinde şartname alacaklar. Şartnamede yer alan başvuru evrakları toplanacak ardından alınacak konut için belirlenen ihale bedeli ödenecek. Bu evraklar kuruma teslim edilip başvuru tamamlanacak. İlan edilen tarihte de ihaleye katılım sağlanacak ve konut için teklif verilecek. En yüksek teklifi veren kurumdan konutu alacak. 

0.95 KONUT KREDİSİ KULLANIM HAKKI VAR

Lojman alacaklar için Milli Emlak Müdürlüklerinin bankalarla anlaşmaları var. Anlaşma kapsamında 0.95 aylık faiz oranı ve 120 ay vade ile konut kredisi kullanılabilir. Konut kredisi veren bankaların başında Garanti BBVA var. Lojman almak için ihaleye katılanlar ödeme sürecinde bankaya başvuru yapabilir ve kredi kullanabilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@