23 Haziran 2021 Cumhurbaşkanlığı Atama Kararları Resmi Gazete'de Yayınlandı! 3 Bakanlıkta Yüzlerce Atama!

23 Haziran 2021 Çarşamba tarihli Resmi Gazete'de Cumhurbaşkanığı Atama Kararları yayımlandı. Buna göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kararıyla bazı bakanlıklarda çok sayıda atama yapıldı. 

GÜNDEM 23.06.2021 - 02:08 23.06.2021 - 02:08

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Atama Kararları 23 Haziran 2021 Çarşemba tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu kararlara göre Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyelerinde çok sayıda tama gerçekleştirildi. 

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI ATAMA KARARLARI

2021/263 karar sayılı Atama Kararı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Müfettişliği kadrosuna kadrosuna atama yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan atama kararına göre yapılan sınavdan başarılı olan İş Müfettiş Yardımcısı Halil İlker Sağlam aynı bakanlıkta İş Müfettişliği kadrosuna atandı. 2021/264 sayılı atama kararına göre ise Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda İş Müfettiş Yardımcısı olarak çalışan Neslihan Babaarslan aynı bakanlıkta İş Müfettişi olarak görevlendirildi. 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Müfettişliği Yardımcılığı kadrolarında görevli olan perrsonellerin yapılan yeterlilik sınavı sonucunda İş Müfettişi olarak görevlendirilmelerine karar verildiği bildirildi. Bu kapsamda 37 personelin ataması yapıldı. 

HAZİNE VE MALİYE BAKANLIĞI ATAMA KARARLARI

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda açık bulunan Vergi Başmüfettişliği kadrosuna da atama yapıldı. Buna göre Vergi Müfettişi Erkan Bozkurt, Hazine ve Maliye Bakanlığı Vergi Başmüfettişliği görevine atandı. Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Vergi Müfettiş Yardımcısı olarak görev yapan  Hüseyin Ulaş ise Vergi Müfettişi olarak atandı. 

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nda Vergi Müffettiş Yardımcısı olarak çalışan 317 kişi yapılan yeterlilik sınavında başarılı olarak Vergi Müfettişi oldular. Cumhurbaşkanı Erdoğan bu atamalara ilişkin atama kararlarını imzaladı. 

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde de atamalar yapıldı. Buan göre bakanlık kadrosunda açık bulunan Başmüfettiş kadrosuna Selman Fındıklı atandı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Müfettişlik kadrosuna da müfettişlik yeterlilik sınavında başarılı olan Müfettiş yardımcısı Nihat Özen atandı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@