23 Nisan'da Eczaneler Açık mı, Kaça Kadar Çalışıyor?

Normalde cumartesi günü çalışan eczaneler, 23 Nisan'ın resmi tatil olması nedeniyle açık mı kapalı mı merak ediliyor. Eczaneler açık mı, kaça kadar çalışıyor? Haberimizde.

Gündem 23.04.2022 - 12:32 23.04.2022 - 12:32 Gülşah Konuk Akın

Eczaneler, resmi tatiller dışında cumartesi günleri de çalışıyor. Fakat bu hafta cumartesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na denk geldi, dolayısıyla resmi tatil. İlaç ve tıbbi malzemeye ihtiyaç duyan vatandaşlar, eczanelerin açık olup olmadığını araştırıyor. Resmi tatil olması nedeniyle bugün pek çok kurum ve kuruluşta çalışmaya ara verildi.

23 NİSAN'DA ECZANELER AÇIK MI?
23 Nisan 2022 Cumartesi gününe denk geldiği için kamu kurumlarında ekstra bir tatil söz konusu değil. Hafta içine geldiği yıllarda ise resmi tatil olması nedeniyle çalışmaya ara veriliyor. Kamu kurumları, hastaneler, bankalar ve PTT şubeleri çalışmıyor. 7/24 nöbetçi usulüne göre hizmet veren eczaneler, cumartesi günleri de açık oluyor. Fakat 23 Nisan resmi tatil olduğu için sadece nöbetçi eczaneler açık. 

eczane1

Alışveriş merkezlerinin içerisinde bulunan eczaneler de bağlı bulundukları bölgede yer alan eczane çalışma günü ve çalışma saatlerine uymak zorunda olduğunu için kapalı olacak. Birden fazla eczane bulunan bölgelerde mesai saatleri dışında ve resmi tatillerde sadece nöbetçi eczaneler hizmet verecek. Eczanelerin yanı sıra PTT ve kargo şubeleri de kapalı.

2022 DİĞER RESMİ TATİL GÜNLERİ

Emek ve Dayanışma Günü: 1 Mayıs Pazar

Ramazan Bayramı: 2-4 Mayıs Pazartesi - Çarşamba

Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı: 19 Mayıs Perşembe

Kurban Bayramı: 9 - 12 Temmuz Cumartesi - Salı

Demokrasi Bayramı: 15 Temmuz Cuma

Zafer Bayramı: 30 Ağustos Salı

Cumhuriyet Bayramı: 29 Ekim Cumartesi

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@