230 Bin TL'ye, 250 Bin TL'ye İş Bankası'ndan Satılık 2+1 Ve 3+1 Konutlar!

İş Bankası uygun fiyatlarla ev sahibi olmak isteyenlere dair yeni fırsat duyuruları yaptı. İş Bankası'ndan hangi şehirlerde, hangi konutlar, kaç TL fiyatla satışa çıkarıldı?

Emlak Haberleri 18.06.2022 - 19:24 18.06.2022 - 19:24 Engin Uzunoğlu

Türkiye'de ev fiyatlarındaki yükselişlerin hızı kesilmiyor. Konut satın almak isteyenler emlak piyasasında fi,yat araştırması yaptıklarında çok ciddi rakamlarla karşılaşıyorlar. Ancak ev satın almak için köprüden önceki son çıkış değerlendirmelerinin yapılması insanları ev satın almaya sevk ediyor. Bu durumda da ucuz konut fırsatları oldukça büyük ilgi görebiliyor.

UCUZ KONUT NEREDEN SATIN ALINIR?

Ucuz fiyata ev sahibi olmak isteyenler bu imkanlarla satılan evlere nasıl ulaşabileceklerini merak ediyorlar. Şu anda emlak piyasasının içerisinde ucuz konut imkanı kalmadı. Ancak iki alternatif yok yine de bulunabiliyor. Bunlardan ilki TOKİ'nin sattığı konutlar oluyor. Bir ikinci ucuz konut kaynağı da bankaların satışa çıkardıkları evler oluyor. Bu iki imkan haricinde uygun fiyata satılık ev bulabilmenin imkanı bulunmuyor. 

NEDEN EV SATIN ALINMASI TEVSİYE EDİLİYOR?

Türkiye'de son dönemlerde ev satın alma imkanı bulunanlara konut yatırımı yapmaları tavsiye ediliyor. Bunun bazı finansal nedenleri bulunuyor. Öncelikle belirli bir birikimi olanların en kazançlı yatırım çeşidi şu anda konut olabiliyor. Diğer yatırım araçlarındaki kazançlar kişilere enflasyon karşısında koruma sağlayamıyor. Bir diğer gerekçe ise ev fiyatlarının artmaya devam etmesi oluyor. İleride çok daha yüksek fiyatlarla ev satın almak zorunda kalmak istemeyenlere şu anda konut almaları tavsiye ediliyor. Son gerekçe ise enflasyonun altında kalan faizlerle verilen konut kredileri oluyor. Ucuz kredi ile ev satın almak da önemli bir yatırım hamlesi olarak değerlendiriliyor.

BANKALAR NEDEN DÜŞÜK FİYATLARLA KONUT SATIYOR?

Bankalar düşük fiyatlarla konut satışı yapacaklarını duyurunca herkes şaşkınlık yaşıyor. Normalde bankaların çok daha yüksek bedellerle konut satışı yapması bekleniliyor. Ancak bankaların satışa çıkardıkları konutlarda kazanç amacı bulunmuyor. Bu konutların mülkiyetleri sorunlu kredilerden dolayı bankalara kredi zararı karşılığında geçiyor. Bu kredi zararının telafi edilmesi ise konutların hızlı bir şekilde satışından geçiyor. Eğer konut satışı gecikire bankanın kredi zararının reel değeri de artıyor. Bunu beklemek yerine konutlar uygun fiyatlarla satışa çıkarılıyor. 

İŞ BANKASI'NDAN SATILIK UCUZ KONUTLAR!

Uygun fiyatlarla konut satışı yapan bankalar arasında İş Bankası da bulunuyor. İşte İş Bankası'nın satışa çıkardığı bazı konutların ilanlarının incelenmesi:

iş bankası satılık konutlar 1

İş Bankası tarafından yayınlanan konut satış ilanına göre Ankara Kahramankazan'da 128 metrekare daire 230 Bin TL'ye, Kars Merkez'de 145 metrekare konut 400 Bin TL'ye satışa çıkarıldı.

iş bankası satılık konutlar 2

Kastamonu Tosya'da 90 metrekare konut 311 Bin TL'ye, Artvin kemalpaşa'da 115 metrekare konut 253 Bin TL'ye İş Bankası tarafından satışa çıkarıldı.

iş bankası satılık konutlar 3

İş Bankası Ankara Mamak'ta 134 metrekare konutu 525 Bin TL'ye, Giresun Bulancak'ta 136 metrekare konutu 600 Bin TL'ye satıyor. 

iş bankası satılık konutlar 4

İş Bankası Eskişehir Odunpazarı'nda 79 metrekare konutu 403 Bin TL'ye, Ankara Mamk'ta 133 metrekare konutu 495 Bin TL'ye satacağını duyurdu.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@