23.59'dan sonra geçerli! Akaryakıta bu gece indirim var LPG Otogaz LT. fiyatları düşecek

Sektör içinden gelen son dakika açıklamasına göre LPG otogaz fiyatlarına bu gece yarısından itibaren indirim gelecek. İndirimin pompaya doğrudan yansıması bekleniyor.

Finans 04.05.2022 - 17:58 04.05.2022 - 18:00 Mustafa Karagöz

Emlak365.com - Arabası olanlar için akaryakıt fiyatlarında yeni indirim beklentisi açıklandı. Bayram tatilinin sona ermesinin hemen ardından ilk mesai gününde pompada da fiyatların değişeceği basına yansıdı. İşte LPG otogaz kullananlar için gelen o indirim tutarı ve pompaya yansıyacak şekli ve sektörden gelen açıklamalar. 

BENZİN MOTORİN DEĞİL LPG OTOGAZ FİYATLARINA İNDİRİM

Dolar kurunun TL karşısında elde ettiği değer, Rusya Ukrayna Savaşı sonrası enerji fiyatlarının artması  akaryakıt sektöründe ciddi sorunlara neden olmuştu. Brent petrol fiyatlarının artması bu dönemde kurun da yükselmesiyle fiyatlar çok ciddi seviyelere ulaştı. Şu sıralar 108 dolar seviyesinde bulunan brent petrol fiyatı, akaryakıt litre fiyatlarında halen sorun teşkil ediyor. Çok yüksek seviyelerde yer alan fiyatlarına ardından mayıs ayının ilk indirim haberi LPG otogaz için oldu. 

Sektör Kaynakları Açıkladı

Akaryakıt sektöründen elde edilen ve basında yer alan bilgilere göre, Ramazan Bayramının hemen ardından akaryakıtta ilk indirim LPG otogaz fiyatlarına olacak. Sektör temsilcileri LPG Otagaz'da bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere LPG fiyatlarında 1 TL'lik indirim yapılacak. Söz konusu zammın doğrudan pompa fiyatlarına yansıyacağı öngörülüyor. 

BİR LİTRE BENZİN MOTORİN VE LPG FİYATLARI 5 MAYIS PERŞEMBE

LPG'ye yapılacak olan indirimlerin ardından litre fiyatları değişecek. Benzin ve motorine ise bayram tatilinden hemen önce zam gelmişti. Yaşanan son fiyat değişemleri sonrası 3 büyük kentte fiyat listeleri şu şekilde;

* Ankara'da bi litre LPG Otogaz 10.97 TL, bir litre benzin 20.44 ve bir litre motorin ise 22.17 TL'den satılıyor. 

* İstanbul'da bi litre LPG Otogaz 10.75 TL, bir litre benzin 20.33 ve bir litre motorin ise 22.07 TL'den satılıyor. 

* İzmir'de bi litre LPG Otogaz 10.69 TL, bir litre benzin 20.44 ve bir litre motorin ise 22.17 TL'den satılıyor. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@