240 Ay Vade, 450 TL'den Başlayan Taksitler! TOKİ Yok Artık Dedirten Fiyatlarla Ev Satıyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Türkiye'nin farklı illerindeki konut projelerinde 240 ay vade ile konut satışı yapacağını açıkladı.

240 Ay Vade, 450 TL'den Başlayan Taksitler! TOKİ Yok Artık Dedirten Fiyatlarla Ev Satıyor!

Dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapmak amacı ile faaliyetini sürdüren Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), vatandaşları uygun fiyatlarla ev sahibi yapmaya devam ediyor.

TOKİ'den konut satın almak isteyenler satışı yapılan konutlara dair ilanları yakından takip ediyorlar. Konut satışlarını belirli aralıklarla ilanlar yayınlayarak duyuran TOKİ'nin şu andaki aktif konut satış ilanları merak ediliyor.

TOKİ HANGİ İLLERDE KAÇ KONUT SATIYOR?

TOKİ'nin resmi internet sitesi üzerinden aktif konut satış ilanları yayınlandı. Bu ilanlarla konut satışı yapılan şehirler ve konutların hangi konut projelerinde olduğu açıklandı. İlan detaylarında ise bu konutların satışına ilişkin detaylı bilgiler paylaşıldı. Buna göre konut satışları yapılan projeler şu şekilde:

-Balıkesir İli Manyas İlçesi Kızık Mahallesi 625 Adet Konut Projesi kapsamında 121 konutun satışı devam ediyor
-Bitlis İli Ahlat İlçesi Tunus Mahallesi 159 Adet Konut Projesi kapsamında 7 konutun satışı devam ediyor
-Kırıkkale İli Delice İlçesi Karabekir Mahallesi 2. Etap 394 Adet Konut Projesi kapsamında 96 konutun satışı devam ediyor
-Kırşehir Merkez Kındam Mahallesi 258 Adet Konut Projesi kapsamında 53 konutun satışı devam ediyor

toki konut satış ilanları-1

ÖDEME KOŞULLARI NELER?

TOKİ'den uygun fiyatlarla konut satın almak isteyenler ödeme şartlarını da merak ediyorlar. Öncelikle her konutun fiyatı projeye, bulunduğu ile ve ilçeye, bulunduğu kata, büyüklüğüne göre değişebiliyor. Genellikle TOKİ konutları 170 Bin TL'den başlayarak 400 Bin TL'ye kadar çıkabiliyor.

TOKİ tarafından satılasn konutlar için çerşitli ödeme kolaylıkları sağlanıyor. Vatandaşlara projeye göre değişmekle beraber yüzde 12 peşinat ve 180 ay vade ile yüzde 20 peşinat ve 240 ay vade imkanları veriliyor.

TOKİ'den konut satın alırken verilen en büyük avantaj ise bu konutlar için ödenen taksitlerin konut teslimlerinden sonra başlıyor olması oluyor. Böylelikle vatandaşlar kira masraflarını direkt olarak TOKİ taksiti haline dönüştürerek gerçekten kira öder gibi konut sahibi olabiliyorlar.

Öte yandan TOKİ'nin konut satışlarında talep ettiği taksitler konutların satış fiyatlarına ve vade süresine göre değişmekle beraber 450 TL'den başlayarak 3.000 TL'ye kadar çıkabiliyor.