240 Ay Vade Ve Faiz İndirimi! Garanti BBVA 200 Bin TL Konut Kredisi Kampanyası!

Uzun vadeli konut kredisi kullanmak isteyen vatandaşlara Garanti BBVA'dan 240 ay vade müjdesi geldi. Üstelik bu konut kredisi kampanyası ile faiz indirimi de mümkün olabiliyor. 

Finans 27.07.2021 - 21:51 27.07.2021 - 21:59 Engin Uzunoğlu

Konut kredisi kullanmak isteyen bazı vatandaşlar bunu çok uzun vadelere yaymak isteyebiliyorlar. Ancak standart olarak konut kredisi azami vade süresi 120 ay yani 10 yıl olabiliyor. Ancak Garanti BBVA bu konuda farklı bir uygulama yapıyor. Bireysel müşterilere Garanti BBVA tarafından 240 ay yani 20 yıl vadeli konut kredisi veriliyor. 

GARANTİ BBVA KONUT KREDİSİ KAMPANYASI 

Garanti BBVA konut kredisi kampanyaları açısından müşterilerine oldukça çeşitli imkanlar tanıyan bankalardan birisi olmaya devam ediyor. Banka müşterileri kolay bir şekilde konut kredisi geri ödemelerini yapabilsin diye Garan BBVA tarafından farklı nitelikleri bulunan konut kredisi kampanyaları düzenleniyor. 

Her bütçenin özellikleri farklı olduğundan dolayı herkes konut sahibi olabilsin diyerek kampanya başlatan Garanti BBVA her keseye uygun bir konut kredisi kampanyası düzenliyor. Bu konut kredisi kampanyaları arasında en çok dikkat çeken kampanya ise değişken faizli konut kredisi kampanyası oldu. 

FAİZ İNDİRİMLİ KONUT KREDİSİ

Değişken faizli konut kredisi kampanyası kapsamında konut kredisi kullanan müşterilerin kredi faizleri belirli periyotlarda değişebiliyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan TÜFE oranlarına göre 1, 3, 6 ve 12 ayda bir konut kredisi faizi güncelleneiyor. Böylelikle TÜFE oranlarında bir düşüş meydana gelmesi halinde konut kredisi faizinde de indirim uygulanıyor. 

Değişken faizli konut kredisi kullanan müşteriler TÜFE oranlarındaki değişimlere göre konut kredisi maliyetlerini düşürebiliyorlar. Bu da kredi taksitlerinin miktarlarında da indirim olarak yansıyor. 

EN FAZLA NE KADAR KONUT KREDİSİ KULLANILABİLİR?

Garanti BBVA'da müşteriler en fazla ne kadar konut kredisi kullanılabileceğini merak ediyorlar. Ancak bunun standart bir miktarı bulunmuyor. Konut kredisi verilirken Garanti BBVA ile anlaşmalı ve SPK – BDDK lisanslı ekspertiz firmaları tarafından kredi konusu olan ev için ekspertiz değeri belirleniyor. Bu değerin yüzde 80'i oranında konut kredisi kullanılabiliyor. 

200 BİN TL KONUT KREDİSİ TAKSİT HESAPLAMA

Garanti BBVA'da 240 ay vadeli konut kredilerinde müşterilere aylık yüzde 1,75 kredi faizi uygulanıyor. Bu şartlarda 200 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler vade süresince bankaya her ay 3.555 TL kredi taksiti ödüyorlar. 

garandi bbva 200 bin tl konut kredisi hesaplama

Garanti BBVA'dan 240 ay vadeli 200 bin TL konut kredisi kullanımında müşterilerden 1.000 TL kredi tahsis ücreti, 950 TL ekspertiz ücreti, 250 TL taşınmaz rehin ücreti olmak üzere toplam 2.200 TL kredi masrafı tahsil ediliyor.

Müşteriler 200 Bin TL konut kredisini 20 yıllık vade süresince toplamda 853.255 TL ödeme yaparak kapatabiliyorlar. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@