240 Ay Vadeli 150 Bin TL Konut Kredisi! Garanti BBVA Aylık Kaç TL Taksit İstiyor?

Garanti BBVA'dan 240 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi çeken müşteriler aylık kaç TL kredi taksiti ödemek durumunda kalıyorlar. Garanti BBVA'nın 240 ay vadeli konut kredisi kampanyası nedir?

Finans 24.02.2022 - 23:33 24.02.2022 - 23:33 Engin Uzunoğlu

Ev sahibi olmak isteyenler kendilerine bankaların verecekleri finansman desteklerini araştırıyorlar. Ekonomik göstergelerde bozulmalar kaydedilmesi, konut fiyatlarının daha da artacağının düşünülmesi, ilerleyen aylarda ev satın almanın çok daha zor bir hale gelme ihtimali gibi gerekçelerle ev ssatın almak isteyenlerin sayısında bir artış meydana geldi. Ancak zorlu ekonomik koşullar insanları ek kaynak imkanı ortaya koymadan ev sahibi olma yolunda engelliyor. Bunun için de bankaların konut kredisi kampanyalarına dair büyük bir ilgi oluşmaya başladı. 

GARANTİ BBVA KONUT KREDİSİ KAMPANYASI

Garanti BBVA tarafından müşterilerin konut satın almaları durumunda nakit destekleri verilmeye devam ediliyor. Müşterilerin ev sahibi olmaları için avantajlı imkanları sunan Garanti BBVA oldukça yoğun ilgi görmeyi başarıyor. Konut kredisi başvurusunda bulunan müşterilerin sayısında her geçen gün artış kaydedilirken bunda bankanın konut kredileri için 240 ay vade imkanı sağlaması da etkili oluyor. 

240AY VADE İLE KONUT KREDİSİ

Garanti BBVA müşterileri diğer bankalardan farklı bir imkana sahip olarak konut kredisi çekiyorlar. Diğer bankalar 120 ay vade sınırı kapsamında müşterilerin konut kredisi çekmelerine imkan sağlıyor. garanti BBVA ise tercih eden müşterilere 240 ay vade ile konut kredisi veriyor. Bu şekilde çekilen konut kredisi 20 yıllık vade içerisine yayılabiliyor. Ödeme güçlüğü çekilme ihtimali de bu şekilde risk olarak oldukça düşük seviyeye çekilebiliyor.

GARANTİ BBVA KONUT KREDİSİ KAMPANYALARINI EN ÇOK ÇEŞİTLENDİREN BANKA

Garanti BBVA tarafından müşterilere verilen konut kredilerinde oldukça çeşitli kampanyalar uygulanıyor. Bu kampanyalar incelendiğinde her bütçeye uygun bir konut kredisi kampanyası olduğu görülüyor. Dileyen müşteriler konut kredisi çekip taksitleri önce düşük sonra yüksek ödeyebiliyorlar. Bunun tam tersi de mümkün oluyor. Enflasyona endekslenen konut kredisi kampanyası ile belirli periyotlarda faiz indirimleri elde edilebiliyor. Kapsamı geniş olan bu kredilerle müşterilere ev satın alırken destek veriliyor.

150 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

garanti bbva konut kredisi hesaplama-2

Garanti BBVA'dan müşterilere konut kredisi verilirken uygulanan faiz oranının aylık yüzde 2,31 olduğu bildirildi. 240 ay vadeli 150 Bin TL konut kredisi çekenler bankaya her ay 3.479 TL kredi taksiti ödüyorlar. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@