240 Ay Vadeli 200 Bin TL Konut Kredisi İçin Garanti BBVA Ne Kadar Aylık Taksit İstiyor?

Garanti BBVA'nın 240 ay vadeli konut kredisi kampanyası ile 200 Bin TL konut kredisi çekilmesi halinde aylık kredi taksiti ne kadar olur? Garanti BBVA hangi koşullarda konut kredisi veriyor?

Finans 06.02.2022 - 21:51 06.02.2022 - 21:51 Engin Uzunoğlu

Ev satın alırken finansman destekleri en çok gereksinim duyulan konu oluyor. İnsanlar yüksek konut fiyatlarına karşı kendilerine böyle bir finansman imkanını bankaların kredi kampanyalarında bulabiliyorlar. Garanti BBVA tarafından da müşterilere konut kredisi veriliyor. Peki Garanti BBVA'dan konut kredisi kullanılması durumunda hangi imkanlar eşliğinde nakit desteği alınabilir? Garanti BBVA konut kredisi kampanyasının ayrıntıları nelerdir? Garanti BBVA konut kredisi kampanyasının özellikleri nelerdir? 

GARANTİ BBVA KONUT KREDİSİ KAMPANYASININ ŞARTLARI NELERDİR?

Garanti BBVA ev sahibi olmak isteyen müşterilerine nakit desteği vermeyi sürdürüyor. Bu imkandan yararlanmak isteyenler için Garanti BBVA tarafından çok kapsamlı bir konut kredisi kampanyası düzenleniyor. Her bütçeye uygun bir özellikle konut kredisi veren Garanti BBVA burada tercihi tamamen müşterilere bırakıyor. Müşteriler hendi bütçlerine ve gelir akışlarına göre uygun bir şekilde konut kredisi çekebiliyorlar.

Garanti BBVA'Nın konut kredisi kampanyasının çok farklı nitelikleri bulunuyor. Dileyen müşteriler önce yüksek taksitlerle kredi geri ödemelerine başlayıp sonra kredi taksitlerini düşük miktarlara çekebiliyorlar. Bunun tam tersi de mümkün olabiliyor. Bunların yanında enflasyona endeksli konut kredisi de Garanti BBVA tarafından müşterilere verilebiliyor. Müşteriler belirli periyotlarda enflasyondaki değişimlerle beraber konut kredisi faizlerinde otomatik değişiklik yapabiliyorlar. Ancak bu konut kredisi enflasyonun düşmesinin beklendiği dönemlerde avantaj sağlıyor. 

Garanti BBVA'nın konut kredisi kampanyasının en önemli özelliklerinden birisi de uygulanan azami vade süresi oluyor. Bankalar Türkiye'de müşterilerine konut kredisi verirken genellikle 120 aya kadar vade imkanını müşterilerine sağlıyorlar. Ancak Garanti BBVA konut kredi kampanyasında azami vade süresini 240 ay olarak uygulanıyor. Konut kredisini Garanti BBVA'dan çeken müşteriler bu konut kredisinin geri ödemelerini toplamda 20 yıllık bir sürece yayabiliyorlar. Bu şekilde konut kredisi geri ödemeleri daha sağlıklı bir şekilde yapılabiliyor.

GARANTİ BBVA 200 BİN TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

garanti bbva konut kredisi hesaplama 200 bin lira

Garanti BBVA'dan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından ayılık yüzde 2,46 kredi faizi uygulanıyor. 240 ay vadeli 200 Bin TL konut kredisi kullananlar bankaya vade süresince her ay 1.934 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin yıllık maliyeti ise yüzde 34 olarak bildirildi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@