25 bin TL lazım diyene! En düşük faizle ihtiyaç kredisi veren banka

İhtiyaç kredisinde 25.000 TL limit oldu. Bazı bankalar bu limite kadar olan krediler için çok daha uygun koşullarda finansman sağlayacaklarını açıkladılar. İşte o bankaların listeleri.

Finans 24.05.2022 - 10:45 24.05.2022 - 10:45 Mustafa Karagöz

Vatandaşların nakit ihtiyaçları olması durumuna bankaların kredi olanakları çeşitli imkanlar sunuyor. Daha düşük faizle daha kısa sürede ödemek isteyenler için ayrı paketler ödeme süresi uzun taksitleri düşük olsun isteyenler için ise ayrı imkanlar açıklanıyor. BU ikisini bir arada sunan bazı bankalar ise hem düşük faiz hemde yüksek limit olanağı sunuyorlar. 

ÖZEL BANKALARIN KREDİLERİ PAKETLERİNİN YÜZÜNE BAKILMIYOR

Özel bankalardan kredi çekecekler için faiz oranları kamu bankalarına yakın seviyede bile bulunmuyor. Birçok özel banka ise ihtiyaç kredisinde çok yüksek maliyetli paketleri ilan ettiler. Peki hangi özel banka yüzde kaç faiz oranı açıkladı.

25.000 TL ihtiyaç kredisine 36 ay vadeli ödeme planı oluşturulduğunda;

İNG Bank 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 2.14

Denizbank 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.69

Akbank 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.92

QNB Finansbank 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.79

TEB 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1.85

Türkiye İş Bankası 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 2.05

EN DÜŞÜK FAİZ ORANINI VEREN BANKA

Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat Bankası Mayıs ayı sonu Haziran ayı başında en düşük faiz oranına sahip durumda. 3 kamu bankası da müşterilerine yüzde 1.55 faiz oranı, 5 ayrı esnek ödeme seçeneği, isteyene 3 ay erteleme fırsatıyla kredi onayı veriyor. 

Kamu bankalarının kredi paketlerinden asgari ücret ile çalışanlar, emekliler ve devlet kurumlarında çalışan memurlar faydalanabilirler. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@