25 Yaşını Dolduranlar Alabilecek! TOKİ Peşin 208 Bin TL'ye Parası Olmayana 180 Ay Vadeyle 151 Daireyi Satıyor

25 yaşını doldurmuş olmak, hane gelir şartını sağlamak ve ikamet şartına uygun olmak koşullarıyla TOKİ 151 adet daireyi satışa çıkardı. 2+1 şeklindeki daireler 207 bin TL ve 180 ay vadeyle satılacak.

Toki 01.02.2022 - 09:28 01.02.2022 - 09:31 Mustafa Karagöz

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Şubat 2022 konut satış duyurularında farklı iller için yayımlanmış ve başvuruları devam eden duyurular bulunuyor. Emlak365.com olarak bizlerde bu konut satış duyurularını siz okuyucularımızla anlık paylaşıyoruz. Bu haberimizde de siz okuyucularımızla TOKİ'nin son duyurularından birisi olan Çorum ilanını paylaşıyoruz. Başvuruları 4 Şubat tarihinde sona erecek olan konut projesi için ödeme planı ve şartlar bir kılavuzla duyuruldu.

TOKİ 2+1 ŞEKLİNDE 151 ADET DAİREYİ 207 BİN TL VE 15 YIL ÖDEME PLANIYL SATACAK

TOKİ Başkanlığı tarafından yayımlanan konut satış duyurusunda; dairelerin Çorum Merkez Kuruçay mahallesinde yer alan TOKİ Projesinde bulunduğu duyuruldu. Konutların kuralı konut satışı kapsamında, satışının yapılacağı başvuruların ise 4 Şubat tarihinde sona erceği ilan edildi. Söz konusu dairelerden almak isteyenler başvurularını yaptıktan sonra 1000 TL başvuru ücreti ödeyerek süreci tamamlayacaklar. Başvurular e-Devlet kanalı üzerinden tamamlanacak. Ayrıca başvuruların ardından kurum önümüzdeki günlerde kura çekilişi yapacak ve hak sahiplerini belirleyecek. TOKİ'den ev almak isteyenler için kurumun ilan ettiği ödeme planınında en ucuz en pahalı konutlar ile taksit tutarları ilan edildi. 

TOKİ'DEN 15 YILLIK ÖDEME PLANLARIYLA KONUT SATIŞI

İlan edilen konut satış duyurusunda vatandaşlara sunulan ödeme planında yüzde 12 oranında peşinat ödenmesinin ardından 180 ay vade ile ev alınabileceği bildirildi. İsteyenler doğrudan peşin ödeyerek konutları alabilirler. Bunun dışında daha yüksek tutarda peşinat ödeyerek daha kısa vadeli ödeme planları da oluşturulabilir. 

toki şubat 2021 çorum

TOKİ Başkanlığı konutların tamamının standart yapıda olduğunu, tüm konutların brüt büyüklüklerinin 75.7 m2 olduğunu, evlerin net bürüklüklerinin ise yaklaşık 60 m2 olduğunu açıkladı. Listede yer alan en düşük fiyatlı konut 207 bin TL olurken en pahalı konut 251 bin TL'den satışa çıkarıldı. Konut satışları için yüzde 12 peşinat ( 25 bin TL ile 30 bin TL arasında değişiyor ) ödemek yeterli olacak. Geri kalan tutar 1014 TL ile 1229 TL'lik taksitlerle yapılacak. 

BAŞVURU ŞARTLARI

Kurum konut satışlarının alt gelir grubu kapsamında satılacağını bu kapsamda başvuru yapacak vatandaşların "Başvurulan projenin bulunduğu il sınırları içerisinde 1 (bir) yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması. 25 yaşını doldrumuş olmak " koşullarına haiz olmaları istendi. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@