250 Bin Liralık Ziraat Bankası Konut Kredisi! Emekli, Memur, Çalışan, Esnaf Faizleri

Ziraat Bankası konut kredisi faiz oranları yüzde kaç? Devlet destekli ucuz konut kredisi Ziraat Bankası'ndan veriliyor mu? En düşük faizli konut kredisi için başvurular nereye ne zaman yapılacak?

Finans 22.02.2022 - 09:44 22.02.2022 - 09:44 Mustafa Karagöz

Türkiye'de konut fiyatlarının artmasının ardından konut kredisi ile ev almak isteyenlerin talebi ve beklentileri arttı. 

Hükümetten konut kredisi alanında teşvik bekleyen vatandaşlar bankaların güncel oranlarını da yakından takip ediyorlar. Vatandaşların inceleme listesinde yer verdikleri bankaların başında ise Ziraat Bankası geliyor. 

Peki Ziraat Bankası'ndan konut kredisi kullanarak ev almak isteyenler için güncel faiz oranları yüzde kaç bandından başlıyor? İşte Şubat ayının son birkaç gününde geçerli olacak o rakamlar. 

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI 22-28 ŞUBAT

Ziraat Bankası'nın konut kredisi kampanyası vatandaşların durumuna göre farklı seçenekler içeriyor. Banka standart konut kredisi paketi ile farklı faiz oranıyla ev alımlarına aracılık ederken emekliler, özel sektör veya kamu çalışanları için ayrı kredi paketi sunuyor. Bankanın sıfır ev ve yeşil ev alma konut kredisi faizleri de bulunuyor. Müşteriler bu paketlerden birisini seçerek ev alabilecekler. 

250 Bin Liralık Ziraat Bankası Konut Kredisi! Emekli, Memur, Çalışan, Esnaf Faizleri 3

Ortak Olan Özellikler

Ziraat Bankası'nda faiz oraları vatandaşların gelir kazanç durumuna veya alacakları eve göre değişirken bazı özellikler ise ortak. Konut kredisi limiti, konut kredisi ödeme planları tüm müşteriler için aynı oluyor. 

250.000 TL için

Ziraat Bankası konut kredisi hesaplamasında müşteriler alacakları evin değerinin yüzde 90'ı oranında konut kredisi kullanabiliyorlar. Bu durumda müşteriler sadece yüzde 10'luk bir peşinatla ev sahibi olabiliyorlar. Bir örnek vermek gerekirse; Müşteriler 300.000 TL değerinde bir ev almak için bankadan kredi çekmek istediklerinde 30.000 TL peşinat ve 270.000 TL kredi kullanmaları yeterli oluyor. 270 bin TL'lik konut krediis için ise kişinin aylık kazanç durumunun kredi kullanımına uygun olması gerekiyor. 

250 Bin Liralık Ziraat Bankası Konut Kredisi! Emekli, Memur, Çalışan, Esnaf Faizleri 2

Esnek Ödeme Planları;

Aylık eşit taksitli 120 ay vadeli konut kredisi en çok tercih edilen yöntem. Ancak müşteriler kendi kazançlarına göre 2 ayda bir taksit ödemeli, yada bu süreyi 3 ay olarak belirleyebilirler. İstemeleri durumunda faizleri önceden ödeyip azalan taksitli yada tam tersi şekilde artan taksitli kredi kullanabilirler. 

İŞTE EMEKLİLER, İŞÇİLER, MEMURLAR İÇİN ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZLERİ

İlan edilen özelliklerle konut kredisi kullanmak isteyen emekliler, özel sektör çalışanları, kamu personelleri aşağıda yer alan oranlar üzerinden ev kredilerini çekebilecekler. 

Ziraat Bankası emeklinin artısı konut kredisi faiz oranı: % 1.29

Kamu ve özel sektör çalışanları için ev kredisi faizleri: % 1.29

Sıfır ev alacaklar için yeni konut kredisi: % 1.20

Standart konut kredisi paketi: % 1.36

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@