250 Bin TL Konut Kredisinin Aylık Taksiti Akbank'ta Kaç TL'dir?

Ev satın almak isteyenler kendilerine finansman desteği veren bankalardan olan Akbank'ın konut kredisi maliyetlerini merak ediyorlar. Akbank 250 Bin TL konut kredisini ne kadar taksitle veriyor?

250 Bin TL Konut Kredisinin Aylık Taksiti Akbank'ta Kaç TL'dir?

Merkez Bankası'nın faiz indirimleri karşısında vatandaşların kredi faizlerine yönelik araştırmaları devam ediyor. Piyasa koşullarının dışında yapıldığı iddia edilen faiz indirimleri kredi faizlerinde ters tepmeye başladı. Merkez Bankası ne kadar faiz indirimi yaparsa bankaların kredi faizleri çok daha fazla oranda artmaya başladı. En ucuz kredi türü olan konut kredilerinde dahi yüksek faizler uygulanmaya başlandı. Bankaların faiz değişimlerinin ardından konut kredisi çekmek isteyenler yeni kredi maliyet hesaplamalarını yapmaya başladılar.

AKBANK KONUT KREDİSİ KAMPANYASININ ÖZELLİKLERİ NELERDİR?

Bir ev satın alırken vatandaşların en büyük destekçisi bankaların verdikleri konut kredileri oluyor. Bankalardan konut kredisi çeken vatandaşlar hayallerini kurdukları evleri kolay bir şekilde satın alabiliyorlar. Ancak son dönemlerde faizlerdeki yükselişler vatandaşların ev satın alımlarında yüksek maliyetleri de beraberinde getiriyor. Türkiye'de uzun yıllardır faaliyet gösteren ve müşteri potansiyeli olarak ilk sıralarda yer alan bankalardan olan Akbank da müşterilerini ev satın alımlarında desteklemeye devam ediyor.

Akbank'ın konut kredisi kampanyasının imkanlarını değerlendiren müşteriler kendilerine sunulan tüm imkanları kullanarak ev sahibi olabiliyorlar. Ancak Merkez Bankası'nın faiz indirimlerinin ters tepmesinin etkileri Akbank konut kredisi kampanyasında da kendisini göstermeye devam ediyor. Aylık yüzde 1,30'lu seviyelerde konut kredisi veren bankalardan birisi olan Akbank 3-4 aylık bir süreç içerisinde konut kredisi faizlerini aylın yüzde 1,73 seviyesine kadar çıkarttı. Bankaların konut kredisi faiz ortalaması dikkate alındığında bu faiz oranı makul karşılansa da yine de yüksek bir faiz oranı olduğu şeklinde değerlendirmeler yapılıyor.

Akbank'tan konut kredisi kullanan müşterilere farklı imkanlar da veriliyor. Müşteriler bütçelerine göre aylık eşit taksitli veya esnek ödemeli şeklinde konut kredisi çekebiliyorlar. Bu şekilde ödeme planlarının hazırlanmasının ardından müşteriler kredi geri ödemelerinde bütçelerini pek zorlamak zorunda kalmıyorlar. Bu imkanlar kullanılarak yüksek maliyetlere karşı bir duvar örülebiliyor.

250 BİN TL KONUT KREDİSİ İÇİN KAÇ TL TAKSİT TALEP EDİLİYOR?

akbank konut kredisi maliyeti

Akbank'tan konut kredisi kullanan müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,73 oranında faiz uygulanıyor. 120 ay vadeli 250 Bin TL konut kredisi kullanan müşteriler bankaya her ay 4.958 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 597.321 TL şeklinde açıklandı.

SONRAKİ HABER