250 Bin TL Taşıt Kredisi İçin Halkbank, Akbank Ve İş Bankası'nda Aylık ve Toplam Maliyet Hesaplamaları!

Taşıt kredisi çekmek isteyenler bankaların kredi maliyetlerine dair araştırmalarını sürdürüyorlar. 250 Bin TL taşıt kredisinin aylık ve toplam maliyetleri Akbank, İş Bankası ve Halkbank'ta ne kadardır

Finans 02.04.2022 - 02:56 02.04.2022 - 03:04 Engin Uzunoğlu

Otomobil sahibi olmak isteyenler bankaların kendilerine sağladıkları imkanları değerlendirip temin ettikleri finansal desteklerle bunu çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebiliyorlar. Araç satın almak için son dönemlerde çok yüksek fiyatların devreye girmesinden dolayı taşıt kredileri de oldukça fazla önem kazandı. Taşıt kredisi çekmek isteyenler bankaların kredi maliyetlerini araştırıp ona göre karar veriyorlar. Peki Akbank, İş Bankası ve Halkbank hangi maliyetlerle taşıt kredisi veriyor? 

TAŞIT KREDİLERİ İÇİN BDDK SINIRLAMALARI

Taşıt kredisi konusunda bankalar bazı sınırlamalara uymak durumundalar. Bu sınırlandırmalara tamamen BDDK karar verirken azami vade süreleri ile kullanılabilecek taşıt kredisi miktarları buna göre belirleniyor. Müşterilerin satın almak istedikleri otomobillerin fiyatlarına göre bankalar taşıt kredisi konusunda pozisyon alıyorlar. 

Bankalardan taşıt kredisi kullanmak için başvuru yapan müşteriler satın alacakları otomobillerin fatura değerine göre kredi çekebiliyorlar. 400 Bin TL'ye kadar fiyatı olan otomobiller için bankalar en fazla 48 aya kadar vade ile taşıt kredisi verirken bu fnansman desteğinin kredilendirme oranı maksimum yüzde 70 oluyor. Değeri 400 Bin TL ile 800 Bin TL arasındaki otomobillerin satın alınması sırasında taşıt kredisi kullanmak isteyenlere bankalar yüzde 50 kredilendirme oranı ve azami 36 ay vade ile taşıt kredisi verebiliyorlar. Bu azami vade ve kredi tutarlarının üzerine çıkılamıyor. 

İŞ BANKASI 250 BİN TL TAŞIT KREDİSİ AYLIK VE TOPLAM MALİYETLERİ

İş Bankası'ndan taşıt kredisi çekmek isteyen müşterilere banka tarafından aylık yüzde 1,89 oranında faiz uygulanıyor. 48 ay vadeli 250 Bin TL taşıt kredisi kullananlar İş Bankası'na her ay 8.601 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 414.160 TL şeklinde hesaplanıyor. 

AKBANK 250 BİN TL TAŞIT KREDİSİ AYLIK VE TOPLAM MALİYETLERİ

Akbank'Tan taşıt kredisi kullanmak isteyen müşteriler aylık yüzde 1,79 oranında kredi faizi ile karşılaşıyorlar. 48 ay vadeli 250 Bin TL taşıt kredisi çekilmesi halinde müşteriler bankaya her ay 8.398 TL kredi taksiti ödüyorlar. Bu kredinin toplam maliyeti ise 404.397 TL oluyor.

250 bin tl taşıt kredisi maliyet hesaplaması

HALKBANK 250 BİN TL TAŞIT KREDİSİ AYLIK VE TOPLAM MALİYETLERİ

Halkbank'Tan taşıt kredisi çeken müşterilere aylık yüzde 1,59 kredi faizi uygulanıyor. 48 ay vadeli 250 Bin TL taşıt kredisinin aylık taksitleri 7.999 TL, toplam maliyeti ise 385.234 TL olarak hesaplanıyor.

Emlak365.com

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@