250 Bin TL'ye 2022 Model Sıfır Kilometre Renault Clio ÖTV Muafiyeti Kampanyası!

Otomobil satın alırken ÖTV muafiyeti hakkı olanlara firmalar ucuz fiyatla sıfır kilometre araç satışı yapıyorlar. İşte Renault Clio için ÖTV muafiyeti kampanyası...

Finans 18.06.2022 - 20:28 18.06.2022 - 20:28 Engin Uzunoğlu

Türkiye’de sıfır kilometre bir otomobil satın almak isteyenler yüksek bedellerle karşı karşıya kalıyorlar. Yüksek fiyatlar sıfır kilometre araçlara olan talebi dip seviyeye çekerken firmalar bu kritik sereçte ÖTV muafiyetli araç satışlarına sarıldılar. Hemen hemen her firma tarafından bir otomobil modeli ÖTV muafiyeti kapsamında satılıyor. Bu şekilde uygun fiyata sıfır kilometre araç satılırken firmalar araç satış rakamlarını da yükseltebiliyorlar.

ÖTV MUAFİYETİ İLE RENAULT CLİO KAMPANYASI

Türkiye’de en çok otomobil satışı yapan ilk 3 firma içerisinde yer alan Renault’un Haziran kampanyaları dikket çekiyor. Renault firması Haziran ayına özel bir ÖTV muafiyeti kampanyası da düzenliyor. Buna göre ÖTV muafiyeti ile sıfır kilometre otomobil satın alma hakkı olara özel olarak belirlenen fiyatla sıfır kilometre Renault Clio satışı gerçekleştiriliyor.

Renault’un duyurduğu kampanyada dikkat çeken bilgilere göre ÖTV muafiyeti kapsamında satışının yapıldığı Renault Clio versiyonunun Joy 1.0 Tce X-Tronic 90 bg olduğu bildirildi. Bu donanıma sahip otomobil ÖTV muafiyeti kapsamında müşterilere 250 Bin TL satış fiyatı ile satılıyor. Kampanyanın ay sonuna kadar devam edeceği bildirilirken ÖTV muafiyetli Renault Clio satın almak isteyenlerin kampanya sona ermeden herhangi bir Renault yetkili satıcısına giderek talepte bulunmaları gerekiyor.

ÖTV MUAFİYETİ HAKKI NASIL ALINIR?

ÖTV muafiyeti ile sıfır kilometre otomobil satın alma hakkı herkese verilebilen bir hak değil. Bu imkandan yararlanabilmek için belirli oranlarda engelli olunması gerekiyor. Bunu raporlarla ispat eden vatandaşlara engellilik seviyelerine göre ÖTV indirimi veya tamamen ÖTV muafiyeti veriliyor. Bu şekilde sadece 450.500 TL’nin altında fiyatı olan sıfır kilometre otomobiller satın alınabiliyor. Firmalar da buna göre ÖTV muafiyetli kampanyalarını şekillendiriyorlar.

Emlak365.com

Gelişmelerden Haberdar Olun

@