250.000 TL limiti var! Halkbank'tan evlenecek olan çiftlere evlilik kredisi

Halkbank evlenecek olan çiftlere evlilik kredisi vereceğini açıkladı. 250.000 TL evlilik kredisi limiti açıklayan Halkbank şartların ne olduğunu duyurdu. İşte 2022 yazında evlenecek olan kredi paketi.

250.000 TL limiti var! Halkbank'tan evlenecek olan çiftlere evlilik kredisi

2022 yazında evlenmek isteyen ancak maddi sorunlar yaşayanlar, kredi çekmek istediklerinde kamu bankası olan Halkbank'tan evlilik kredisi çekebilirler. Banka müşterileri için resmi sitesinden ilan ettiği kredi paketinde aylık yüzde kaç faiz oranıyla ve kaç ay vadeli kredi vereceğini ilan etti. Halkbank'ın evlilik kredisi paketinin detayları.

HALKBANK'TAN EVLİLİK KREDİSİ

Halkbank resmi sitesinden yayımladığı duyurusunda evliik kredisi için "Evliliğe hazırlık sürecinde bulunan müşterilerimizin; mobilya, ev tekstili, düğün, balayı gibi masraflarını karşılayabilmelerine yönelik cazip faiz oranları ve bütçelerine uygun geri ödeme seçenekleriyle oluşturulan kredi ürünümüzdür." açıklamasında bulundu. Bu açıklama kapsamında bankadan kredi çekecekler için tüm özellikler tek tek ilan edildi.

Faiz Oranı

Evlilik kredisinde en önemli detay faiz oranları. Banka faiz oranlarına ilişkin açıklamasında iki ayrı plan oluşturdu. Birinci plan 36 ay vadeli 50.000 TL altı krediler için açıklandı. Bu kredi paketinde banka aylık yüzde 1.69 faiz oranı duyurdu.

Çiftler için hazırlanan ikinci kredi paketi 50.000 TL ve üzerindeki krediler için geçerli olacak. 50 bin TL'den 250 bin TL'ye kadar olacak evlilik kredisi aylık faiz oranı yüzde 1.79 olarak ilan edildi.

Maliyet Tablosu

halkbank evlilik kredisi 1

Bankanın kredi paketiyle 50.000 TL ve 100.000 TL evlilik kredisi çekmek isteyenler için ödeme planları tablodaki gibi olacak. 36 ay vadeli 50 bin TL kredi ayda 1970 TL olarak ödenir. 100.000 TL evlilik kredisi çekerek 24 ay vadeli ödeme planı oluşturanlar için ise aylık taksit 5.376 TL olur. Halkbank aracılığıyla evlilik kredisi kullanacaklar için kolay ödeme planları da oluşturuldu. Banka müşterilerin "Aylık eşit taksitli, Serbest ödemeli, 3 aya kadar ödemesiz" olarak yapabileceklerini duyurdu.