27-31 Aralık Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi Haftalık Al-Sat-Tut Hisse Önerileri

Borsada İstanbul'da hangi hisse senetlerine yatırım yapılması gerektiğine dair arayışta olanlar için Ahlatcı Yatırım tarafından haftalık hisse önerileri bülteni yayınlandı.

27-31 Aralık Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi Haftalık Al-Sat-Tut Hisse Önerileri

Türkiye'de yatırım araçlarında son dönemlerde yıldızı parlayanların başında Borsa İstanbul geliyor. Borsa İstanbul'da yatırımlşarını değerlendirenler doğru zamanda, doğru hamle yapmak şartıyla oldukça yüksek kazannçlar elde edebiliyorlar. BIST 100 Endeksi'nde işlem gören hisse senetlerine doğru yatırım yapanlar varlıklarını hem enflasyona karşı koruyorlar hem de yüksek kazançlara erişebiliyorlar.

BORSA YATIRIMCILARI DİKKAT!

Borsa İstanbul BIST 100 Endeksi'nde doğru hisse senetlerine yatırım yapmak isteyenler bu konuda kapsamlı bir arayış içerisinde bulunuyorlar. Yatırımcılara fikir vermek amacıyla yatırım şirketleri tarafından hisse önerileri bültenleri yayınlanıyor. Her hafta istisnasız haftalık hisse önerisi yayınlanan Ahlatcı Yatırım 27 Aralık - 31 Aralık haftasına ait hisse önerilerini açıkladı. Bu hafta Borsa İstanbulk BIST 100 Endeksi'nde hangi hisse senetleri takip edilmeli? Bu hafta hangi hisse senetleri için al tavsiyesi verildi? Bu hafta hangi hisse senetlerini elinde bulunduranlar için sat tavsiyesi verildi? İşte yeni haftanın tüm hisse önerileri...

AHLATCI YATIRIM HİSSE ÖNERİLERİ GEÇEN HAFTA KAZANDIRDI MI?

Ahlatcı Yatırım tarafından yayınlanan hisse önerileri bülteninde ilk olarak geçtiğimiz hafta önerilen hisselerin performansına yer verildi. Verilen bilgilere göre DOHOL - ALARK - OTKAR - İSFIN - AKSEN hisselerinde stop - loss çalıştığı bildirildi. Bir önceki haftanın kapanışı ile geçtiğimiz haftanın en yüksek değeri karşılaştırmasında en yüksek getiriyi ALARK yüzde 6,5 ve AKSEN yüzde 3,6 ile kazandırdı. Haftalık kapanış fiyatlarına bakıldığında ise Ahlatcı Yatırım tarafından önerilen ALARK pay senedi yüzde 6,5 değer kazandı. Geçtiğimiz hafta borsa için negatif bir seyir varken XU100'de yüzde 9,27 değer kaybı yaşandı. Buna karşın Ahlatcı Yatırım hisse önerilerinin ortalama değer kaybı yüzde 4,93 oldu.

BU HAFTA HANGİ HİSSE SENETLERİ ÖNERİLDİ!

Ahlatcı Yatırım yeni haftanın hisse senetlerini de açıkladı. Buna göre bir önceki hafta haftalık model portföyde yer alan DOHOL, ALARK, OTKAR, ISFIN, AKSEN hisseleri listeden çıkarıldı. Bu hisselerin yerine ise BIMAS, TKFEN, ALKIM, KCHOL, DOAS hisseleri listeye eklenerek önerildi.

Not: Haberimizde yer alan hisse önerileri ilgili yatırım şirketinin bülteninde yer almaktadır ve yalnızca bilgilendirme amacıyla haberleştirilmiştir. Haberimizde kesinlikle yatırım tavsiyesi verilmemişrie ve yatırım kararı alınırken bu uyarı göz önünde bulundurulmalıdır.

SONRAKİ HABER