27 Nisan Altın Fiyatlarında Hareketlilik Sürüyor! Piyasa Uzmanı Kazanç Kapısını Açıkladı

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altın piyasalarına ilişkin önemli değerlendirmelerde bulunurken, altından daha çok kazandıracak yöntemi paylaştı! İşte detaylar…

Finans 27.04.2022 - 14:35 27.04.2022 - 14:41 Duygu Dilan Duman

27 Nisan Çarşamba günü itibariyle hafta ortasında altın fiyatları hareketlilik yaşamaya devam ediyor. Son haftalarda düşüş eğilimi gösteren altında fiyatlarında inişli çıkışlı bir dönemin görülmesi yatırımcısını da tedirgin ediyor. İsabetli piyasa tahminleri ile dikkat çeken ünlü Ekonomist İslam Memiş ise altının yanı sıra gümüş ve dolar gibi diğer yatırım araçları hakkında da önemli değerlendirmelerde bulundu.

Altından Daha Çok Kazandıracak Yatırım Aracını Duyurdu!

Ünlü piyasa uzmanı İslam Memiş, dünyada salgın hastalıkların artmasına bağlı olarak gümüş fiyatlarında da artış yaşanabileceğine vurgu yaptı. Dünyada kullanılan birçok eşyanın içinde gümüşün kullanıldığına işaret eden İslam Memiş, gümüş denince akla ilk olarak takı ve süs eşyaları gelse de yara bandında bile gümüş olduğunun altını çizdi. Fiyatından ziyade miktarın artırılması gerektiğini söyleyen İslam Memiş, altından daha fazla kazandırabileceğine işaret etti. 2020 yılında altını tahtından ettiğini hatırlatan İslam Memiş, 2022 yılının ilk çeyreğinde altından daha fazla getirisi olduğunu da vurguladı.

İslam Memiş’ten Kritik Altın Uyarısı!

islam-memis-dolarin-18-lira-olacagi-tarihi-acikladi-dolar-zirveye-cikacagi-tahmin-tartisma-yaratti

Dünyada sadece 3 tane olimpik havuzu dolduracak kadar altın kaldığını iddia eden İslam Memiş, altının bittiğini ve sınırlı bir varlık olduğunu ifade etti. Şu anda altını saklamanın zor fakat almanın kolay olduğunu aktaran İslam Memiş, fiziki varlıklara sahip çıkılması gerektiğini söyledi.

27 Nisan Gram, Çeyrek, Cumhuriyet Altın Fiyatları  

Hafta ortasında ons altın fiyatlarının 1.899 dolar seviyesine kadar gerilemesinin ardından gram altın fiyatları da 27 Nisan itibariyle 905 TL seviyesine geriledi.

Yeni güne 1.493 TL’den başlayan çeyrek altın ise aşağı yönlü hareketine devam ediyor. Hafta başından itibaren altın fiyatlarında görülen sert hareketler dikkat çekerken, bir süredir devam eden düşüş eğilimi altın yatırımcısının aklında da soru işaretlerine neden oldu. Cumhuriyet altını ise 5.952 TL satış fiyatı ile yatay seyrini nispeten korumaya devam ediyor.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@