27 Yaşından Önce Evlenecek Çiftlere Devlet Ziraat Bankası Üzerinden 24 Bin TL Çeyiz Desteği Ödüyor!

Evlenmek isteyen gençlere devletten 24 bin lira çeyiz hibesi 2021 müjdesi geldi. Çeyiz hesabı devlet desteği yükseldi, 24 bin lira destek ödemesi yapılacak!

27 Yaşından Önce Evlenecek Çiftlere Devlet Ziraat Bankası Üzerinden 24 Bin TL Çeyiz Desteği Ödüyor!

Evlenmek isteyen gençleri tasarruf etmeye yönlendirmek amacı ile başladılan Çeyiz Hesabı üzerinden devletin evlenecek gençlere yapmış olduğu geri ödemesiz, hibe para desteği arttı. 2021 senesi için yapılan güncellemede 24 yaşından önce hesap açtıran gençlere belirli koşulları taşımaları şartı ile evlenirken 24 bin liraya varan çeyiz desteği alma imkanı sunuldu.

Bankaların devlet destekli tasarruf hesapları arasında yer alan çeyiz hesabı ile gençlerin evlilik öncesi para birikimi yapmaları teşvik edilirken, düzenli olarak para birikimi yapan kişiler ise hibe para ödemesi ile ödüllendiriliyor.

ZİRAAT BANKASI ÇEYİZ HESABI İLE 24 BİN LİRA DEVLET DESTEĞİ İÇİN ARANILAN ŞARTLAR NELER?

Çeyiz hesabı açan bankalar arasında yer alan Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklama ile merak edilen tüm sorular yanıtlandı. 24 yaşını doldurmayan ve ilk kez evlenecek olan Türk vatandaşlarına sunulan hizmet kapsamında çeyiz hesabı açan kişiler, bu hesaplarında yapmış oldukları birikimler üzerinden 24 bin liraya kadar karşılıksız ve geri ödemesiz hibe para desteği alabilecekler.

Kişi başına 12 bin liraya varan destek ödemesi için ayrı ayrı hesap açan çiftler için ödenen rakam 24 bin liraya kadar çıkabilecek.

çeyiz-hesabı-rakamları

Açıklanan rakamlara göre açmış olduğu hesabında 36 - 47 ay arasında düzenli olarak para biriktiren kişiler bu paranın yüzde 20'si kadar olmak üzere en fazla 8 bin 693 TL,

58 - 59 ay arasında düzenli olarak para biriktiren kişiler bu paranın yüzde 22'si kadar olmak üzere en fazla 10 bin 31 TL,

60 ay ve üzerinde süreli olarak düzenli para birikimi yapan kişiler ise hesaplarında biriken tutarın yüzde 25'i üzerinden hesaplanmak üzere en fazla 12 bin liraya kadar çeyiz hesabı desteği alacaklar.

Ayrı ayrı hesap açan çiftler en yüksek rakam üzerinden 24 bin liraya kadar hibe para desteği alacaklar. Çeyiz hesabı devlet desteği tutarını almak isteyen kişilerin belirlenen süre zarfında düzenli olarak para birikimi yapmaları, evlenmeden önce en az 3 sene boyunca birikim yapmaları ve 27 yaşını doldurmadan evlenmiş olmaları şartları aranacak.

SONRAKİ HABER