28-29 Ekim İstanbul, Ankara, İzmir Toplu Taşıma Otobüs Metro Ücretsiz Mi?

28 Ekim ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda toplu taşıma ücretsiz mi? İstanbul, Ankara, İzmir ve diğer şehirlerde otobüs, metro ve diğer ulaşım araçları bedava mı?

Gündem 28.10.2021 - 09:46 28.10.2021 - 09:46 Mustafa KARAGÖZ

28 Ekim Perşembe günü yarım gün çalışacak olan vatandaşlar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda tam gün izinli olacaklar. 

Vatandaşlar izinli oldukları bu günlerde belediye başkanlıklarının ulaşımlara dair kararlarını merak ediyorlar. Peki Cumhuriyet Bayramı ve öncesinde belediyelerin ulaşım kararı nedir.?

28 EKİM PERŞEMBE TOPLU TAŞIMA OTOBÜS METRO TRAMVAY ÜCRETSİZ Mİ?

28 Ekim perşembe günü tüm kamu kurumları, bankalar, noterler, PTT ve diğer benzer kuruluşlar yarım gün çalışacaklar. Mesai sabah normal saatinde başlayacak olup öğlen sona erecek. Kamu kurumları için çalışma saatleri 08.30 - 13.00 arası olacak. Saat 13.00'ten sonra kurumlar izinli olacak. 

Bu kapsamda bayramın 28 Ekim saat 13.00'ten itibaren başladığı kabul edilir. Ancak 28 Ekim perşembe günü belediyeler toplu taşıma için bir ek tasarruf uygulamazlar. Bu kapsamda 28 Ekim Perşembe günü tüm ulaşım araçları ücretlidir. 

29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI'NDA ULAŞIM BEDAVA

Öncelikle bedava ulaşım kararı belediyelere aittir ve kendileri ücretsiz ulaşım kararını açıklarlar. Çoğu belediye başkanlığı Cumhuriyet Bayramı'nda metro, tramvay, otobüs ve diğer belediyeye ait ulaşım araçlarını ücretsiz yaparlar.

Bu kapsamda başta Ankara, İzmir ve İstanbul olmak üzere yurdun çok büyük kısmında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda belediyelere ait tüm toplu ulaşım araçları ücretsiz olacak. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@