28 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla 79 İşyeri Satışı için SGK'dan İhale İlanı

Gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için gün içerisinde yeni bir ihale duyurusu yayımlandı.

28 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla 79 İşyeri Satışı için SGK'dan İhale İlanı

Gayrimenkul yatırımı yapmak isteyenler için gün içerisinde yeni bir ihale duyurusu yayımlandı. Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yayımlanan duyuruda, 79 farklı özellikteki işyeri satışa sunuldu. Tokat'ta yer alan işyerleri için kapsamlı bir satış kılavuzu yayımlayan kurumun duyurusunun detayları haberimizde.

SGK'DAN İŞYERİ SATIŞI İÇİN İHALE İLANI

SGK satışı yapılacak gayrimenkullerin ihale işlemlerinin hangi usul ve esaslara göre yapılacağına dair vatandaşları bilgilendirdi. İhaleye katılmak isteyecek olan vatandaşlar için yayımladığı kılavuzunda kurum, "Mülkiyeti Kurumumuza ait aşağıda tapu bilgileri yazılı gayrimenkullerin, Bakanlıklara Bağlı, İlgili, İlişkili Kurum ve Kuruluşlar ile Diğer Kurum ve Kuruluşların Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin (Kararname Numarası: 4) 423 üncü maddesinin birinci fıkrasının (a) bendi ve Sosyal Güvenlik Kurumu Taşınmazlar Yönetmeliğinin 21, 22 ve 23 üncü maddelerine göre (Yönetmeliğin 23 üncü maddesinin (n) bendi hariç olmak üzere) açık artırma usulü ile satışı yapılacaktır." açıklamasında bulundu. Bu duyurusu kapsamında vatandaşlar ihalede tekliflerini açık usul ile bildirecekler. En yüksek teklifi veren ise gayrimenkul için satın alma hakkında sahip olacak.

SATIŞ FİYATLARI

Tokat ili Turhal İlçesi Müftü Mahallesinde yer alan işyerleri için en düşük fiyat 28 bin TL'den başlıyor. İşyerlerinin bulunduğu konum, büyüklük ve diğer özelliklerine göre fiyatlar değişiyor. SGK aşağıda yer alan fiyat tablosunda 28 bin TL'den 400 bin TL'ye ulaşan fiyatlarla satışları gerçekleştirecek.

28 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla 79 İşyeri Satışı için SGK'dan İhale İlanı - Resim 1

28 Bin TL'den Başlayan Fiyatlarla 79 İşyeri Satışı için SGK'dan İhale İlanı - Resim 2

SGK tarafından yayımlanan ve Emlak365 olarak bir bölümünü yukarıda aktardığımız tabloda da görüldüğü gibi en pahalı işyerleri zemin katta bulunanlar oldu. Bir üst kat ve daha yukarı katlarda yer alan işyerleri daha ucuz fiyatlara satılacak.

İHALE BAŞVURUSUNDA BULUNACAKLAR DİKKAT

İhaleye katılacak olan vatandaşlar ihale şartnamesine göre başvurularını iletecekler. Başvuruda bulunmadan önce vatandaşlar satış şartnamesini İnşaat ve Emlak Daire Başkanlığı Adakale Sok.No.30 Kızılay/ANKARA veya Turhal Sosyal Güvenlik Merkezi Yunus Emre Mah. Menderes Cad. No: 188 Turhal/TOKAT adreslerinden alabilecekler. SGK ihale şartnamesinin ücretsiz olarak görülebileceğini ancak ihaleye başvuruda bulunacakların 150 TL karşılığında ihale şartnamesini almalarının zorunlu olduğunu ilan etti.

İhale şartnamesini alan vatandaşlar başvurularını geçici teminat bedeli ve şartnamede yer alan başvuru evrakları ile birlikte yapacaklar. Başvurular Turhal Sosyal Güvenlik Merkezine ihale tarihinden önce yapılacak. İhale işlemleri 1 Mart ile 5 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

SONRAKİ HABER